Očekávaný souboj na jihu Čech. Kubu vyzve Doktor, který kvůli němu opustil ODS

14. 9. 2013 18:46

Ve volebním souboji se na jihu Čech utká Michal Doktor z hnutí Jihočeši s úřadujícím předsedou ODS Martinem Kubou. Oba se nemohou vystát a vládne mezi nimi vypjatý vztah. Byl to totiž právě Kuba, kvůli kterému opustil Doktor řady občanských demokratů. Kuba vstoupí do podzimních voleb jako lídr ODS, zatímco Doktor v čele kandidátky volebního bloku Hlavu vzhůru, který dala dohromady šéfka Suverenity Jana Bobošíková. Na skutečnost upozornil server iDnes.cz.

Očekávaný souboj na jihu Čech. Kubu vyzve Doktor, který kvůli němu opustil ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Doktor
reklama

"Pokud nevidí dostatek ponaučení v příbězích lidí, kteří se mihli v nelibosti doteku medúzy Martina Kuby v mém kraji, pak se naše cesty, bohužel, rozcházejí," kritizoval v listopadu 2011 Michal Doktor tehdejšího premiéra Petra Nečase kvůli tomu, že si místo něj vybral na post ministra průmyslu a obchodu jeho krajského souputníka Martina Kubu.

V té době média hlasitě upozorňovala, že hlavní vliv na rozhodování ODS v regionu má člen výkonné rady Pavel Dlouhý, kterému se někdy přezdívá „kníže z Hluboké.“

Před pár týdny se objevily spekulace o tom, že místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová nabídla Doktorovi kandidaturu za ODS. Nakonec se však rozhodl hájit hnutí Jihočeši, které jde do voleb na kandidátce volebního bloku Hlavu vzhůru, jenž vytvořila Jana Bobošíková.

I na dalších pozicích kandidátek volebního bloku Hlavu vzhůru se objeví další jména bývalých kolegů z ODS. Konkrétně Tomáš Úlehla bude kandidovat ve Zlínském kraji a v Praze vstoupí do voleb jako lídr Bohumil Zoufalík.

Bobošíková povede hnutí do voleb ve Středočeském kraji a její dlouholetá kolegyně Jana Volfová na Jižní Moravě. Čela kandidátek obsadili také členové hnutí Pro sport a zdraví, které založil exministr školství a bývalý člen Věcí veřejných Josef Dobeš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drsný žert. Covid zabil nacistu. Jenže je to jinak

15:15 Drsný žert. Covid zabil nacistu. Jenže je to jinak

Ze serveru Novinky.cz si někdo ošklivě vystřelil. Server rozjel projekt, který má číslům zemřelých s…