Ochrana grázlů v Rakousku. Europoslanec Zdechovský se vyjádřil k neuvěřitelnému případu soudu s napadenou ženou

07.01.2019 20:23

Europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozepsal o tom, jaká práva mají ženy, když se chtějí bránit grázlům. Jak totiž píše, základním principem státu je možnost bránit se proti agresorovi.

Ochrana grázlů v Rakousku. Europoslanec Zdechovský se vyjádřil k neuvěřitelnému případu soudu s napadenou ženou
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
reklama

Zdechovský se věnoval případu z Rakouska, jenž je nazýván jako „ochrana grázlů“. „Dvacetiletý Afghánec sexuálně obtěžoval ženy při silvestrovských oslavách. A protože ženám bez svolení opakovaně sahal, kam neměl, a nepomohlo ani jejich jasné ne s tím, aby je nechal být, vrazila mu jedna z nich ránu pěstí do obličeje, přičemž mu zlomila nos,“ poznamenal Zdechovský k případu. Ženu nyní chce stíhat rakouská policie a prokuratura za těžké ublížení na zdraví.

Původní text ZDE.

„Tento případ ale zdaleka není první, kdy jsou trestáni ti, kteří se bránili, respektive ty. Z Dánska je už z roku 2016 známý případ 17leté dívky, která dostala pokutu za to, že proti muži, který jí stáhl kalhoty a chtěl ji znásilnit, použila pepřový sprej. Silně se v tomto ohledu přiostřuje legislativa i v Německu, kde o obyčejných pepřových sprejích mluví jako o zabijáckých a povoleny jsou už jen ty s minimální účinností, které by dokázaly od útoku odradit leda tak štěně jezevčíka,“ popsal Zdechovský i další absurdní případy, kdy za držení pepřového spreje mohou hrozit tresty odnětí svobody.

„Německá nezisková organizace Bílý kruh má jasno – důrazně radí vyhýbat se všem zbraním, sebeobrana totiž prý často vede k eskalaci a v nejhorších případech vyprovokovává mnohem více násilí. Stačit má sebevědomé vystupování, jasná řeč těla a chodit jen po bezpečných cestách,“ poznamenal Zdechovský, podle nějž však současné pojetí lidských práv dosahuje svých vrcholů.

„Jedním ze základních pravidel naší společnosti je to, že muž je gentleman a ženského těla se dotýká pouze s jejím souhlasem. Pokud to někdo nechápe, nemá v naší společnosti co dělat. Pokud je cizinec, jako v popisovaném případě, zlomený nos by měl vzít jako bonus k nepodmíněnému trestu a letence zpátky domů. Díky doživotnímu zákazu vstupu do EU bude mít na co vzpomínat,“ uzavřel Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…