Ochranka nevpustila studenty k desce na Albertově. Chtěli jen dělat propagandistickou akci, namítá Ovčáček

17.11.2015 20:21

Na dnešní demonstraci pořádané Blokem proti islámu, konající se v Praze na Albertově, byla zaznamenána i chvilková potyčka, kdy se několik studentů s protizemanovskými názory pokusilo proniknout k pamětní studentské desce. „Policie je tam odmítla pustit, prezidentovi sympatizanti však na místo vpuštěni byli,“ podotýká server Lidovky.cz.

Ochranka nevpustila studenty k desce na Albertově. Chtěli jen dělat propagandistickou akci, namítá Ovčáček
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman na shromáždění k výročí státního svátku 17.listopadu na Albertově

Studenty ochranka nechtěla podle informací České televize vpustit zapálit svíčky u desky upozorňující právě na zásluhy studentů na 17. listopadu 1989, který si dnes Česko připomíná.

„Máme oprávnění nevpouštět lidi na určená místa,“ uvedl jeden z členů ochranky s tím, že může dát některým možnost vejít, ale ne celé skupince studentů. „Je ostudné, abyste 17. listopadu ukradli prostor, který patří studentům a studentským demonstracím,“ reagoval na jeho slova jeden ze studentů, po jehož slovech prý odmítla ochranka studentům cokoli vysvětlovat.

Jak uvádí Lidovky.cz, za zátarasy přitom v té době byla řada Zemanových příznivců nebo sympatizantů organizace Blok proti islámu, která akci svolala. Zeman totiž dlouhodobě kritizuje muslimy i uprchlíky a zastánci opačných názorů k migrační krizi nemají být podle prezidenta nálepkováni jako islamofobové, rasisté či fašisté. Blok proti islámu zastává k uprchlíkům negativní postoj stejně jako on a taktéž odmítá jejich přijímání.

Mohli to udělat v kterýkoliv jiný čas. Šlo o propagandistickou akci

Na potyčku ochranky s několika studenty ihned reagoval na Facebooku i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, podle něhož se jednalo o propagandistickou akci, protože si studenti čirou náhodou vybrali k položení kytice u desky stejný čas jako ohlášené shromáždění.

„Skupinka studentů mohla položit kytičku na Albertově kdykoliv mimo předem ohlášené shromáždění. Takto jde jen a jen o pokus o mediální zviditelnění, průhlednou propagandistickou akci ku laskavému pošimrání antizemanovského mediálního mainstreamu. Nic více,“ reagoval nekompromisně ve vyjádření Ovčáček.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jzd

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

7:15 Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

Zmatený důchodce, který uvěřil fake news o atomové válce a chodí po městě v atombordelu. To je hlavn…