Odborářský boss Středula u Moravce: Vládo, je to vážné, takže...

08.11.2020 15:40 | Zprávy

Hosty druhé hodiny nedělních Otázek Václava Moravce byli člen Rady České národní banky Tomáš Holub a ekonom Tomáš Sedláček a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Poslední jmenovaný přišel s návrhem, jak výrazněji zbrzdit koronavirovou epidemii i v Česku.

Odborářský boss Středula u Moravce: Vládo, je to vážné, takže...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

Odbory navrhují vládě, aby na 16. listopadu, případně i na 13. listopadu stanovila den pracovního volna, což by spolu s víkendem a státním svátkem 17. listopadu pomohlo zamezit šíření koronaviru a zlepšit kritickou situaci v nemocnicích. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

„Vidíme před sebou příležitost. Za náklady jednoho dne se získá časový úsek čtyř dnů, kdy se omezí kontakty. Ideální by bylo, kdyby volno bylo i v pátek 13. listopadu. Za relativně nízké náklady se tak přeruší komunitní přenos viru,“ uvedl Středula. Situaci v nemocnicích označil za velmi vážnou.

Předseda ústředního krizového štábu, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), Středulovi podle jeho vyjádření přislíbil, že se návrhem bude zabývat. Nepřetržité provozy nebo kritická infrastruktura by se nezastavily, dodal Středula.

Holub upozornil, že česká ekonomika nebude po koronavirové krizi stejná, jako byla před koronavirem. Upozornil, že se ekonomika změní a my si „nesmíme zakonzervovat ekonomiku, která v té době po koronaviru už nebude životaschopná“.

Středula byl v této otázce podstatně kritičtější. Současná vláda promarňuje dnešní příležitost na změnu ekonomiky. Středula se domnívá, že ekonomika se musí změnit, tak aby i lidé, kteří měli dojem, že třicet let nebyli slyšet, konečně byli slyšet.

Sedláček vidí určitou naději, že se svět může změnit. Už proto, že se prezidentem USA stal Joe Biden. A koronavirus představuje svého druhu okno příležitosti. Příležitosti k digitalizaci.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

17:40 Vzpoura proti Leyenové: Chce z ČR „páreček“, ne Síkelu. Zlost. I Vondra dupnul

Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s českou nominací ministra průmyslu a obcho…