Odpůrci LGBT+ rozprášili festival. „Protest, jak se sluší a patří,“ pochválil si kněz. Rakušan vyletěl

09.07.2023 17:21

MONITORING SÍTÍ Kněz Romuald Štěpán Rob se na svém twitterovém profilu pousmál nad zprávou, že festival LGBT+ komunity v Gruzii napadly dvě tisícovky radikálních odpůrců. „Protest, jak se sluší a patří," napsal.

Odpůrci LGBT+ rozprášili festival. „Protest, jak se sluší a patří,“ pochválil si kněz. Rakušan vyletěl
Foto: pixabay.com
Popisek: LGBT vlajka

Festival určený pro LGBT+ komunitu v gruzínském Tbilisi narušily v sobotu zhruba dvě tisícovky odpůrců. Policie musela dokonce účastníky předem nahlášené akce evakuovat do autobusů, píše server Novinky.cz.

„Protest jak se sluší a patří: ,Odpůrcům festivalu se podařilo překonat zábrany a přes plot se dostat do areálu. Tam se střetli s policií, ničili vybavení areálu, tančili tradiční gruzínské tance, přičemž ničili duhové vlajky. Žádná zranění hlášena nebyla.'," konstatuje k tomu na svém twitterovém profilu kněz Rob.

Na jeho slova následně na twitterovém profilu zareagoval i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). „Pan Rob se mýlí. Tohle není protest ,jak se sluší a patří'. To je násilný útok na lidi kvůli jejich odlišnosti. Něco, co do civilizované společnosti nepatří. Kdo by to měl chápat lépe než představitel církve?" napsal.

„Rád bych upozornil, že při názorových a kulturních střetech v Gruzii se nikomu nic nestalo, podobně jako při tomto protestu muslimských dětí," dodal společně s videem následně ještě Rob.

Aktuálnímu dění kolem manželství a rodiny se věnovali veřejně v posledních dnech také čeští a moravští biskupové, kteří k tomu vydali aktuální prohlášení. Na facebookovém profilu jej sdílí i někdejší pražský arcibiskup Dominik Duka.

Anketa

Jste pro to, aby homosexuální páry směly adoptovat děti?

5%
93%
hlasovalo: 26099 lidí
„S ohledem na aktuální veřejnou diskusi ohledně některých aspektů manželství a rodiny chceme připomenout, že k Úmluvě Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, která bývá stručně nazývána Istanbulská úmluva, jsme 13. května 2018 vydali pastýřský list, a pak svůj názor podrobně odůvodnili v textu podepsaném zástupci různých křesťanských církví,“ poznamenávají biskupové ve svém prohlášení s tím, že jejich názor se nemění.

„Máme za to, že úmluva je dokumentem, který není pro země jako Česká republika potřebný ani přínosný. Naopak. Degraduje vztah mezi mužem a ženou na antagonistické měření sil a programově relativizuje hodnoty evropské kultury a jejich předávání dalším generacím. Vnímáme, že slouží plíživému pronikání ideologie genderu, kterou papež František opakovaně nazývá ‚jednou z nejnebezpečnějších ideologických kolonizací’, do společnosti. S obavami též sledujeme snahy legalizovat vztah osob stejného pohlaví jako ‚manželství’ a děkujeme zákonodárcům, kteří takovou úpravu odmítají. Manželství je založeno na věrném spojení muže a ženy, které je otevřeno přijetí dětí, a jako takové se těší podpoře státu. Harmonická rodina tvořená otcem a matkou je nejlepším prostředím pro výchovu dětí,“ dodávají biskupové.

„Kde bere naše společnost odvahu upřít budoucím dětem právo na to, mít a znát svou matku a otce? Nejedná se o nový druh násilí páchaného na dětech? Souzníme s papežem Františkem, že oslabování rodiny, která je založena na nerozlučném spojení muže a ženy, a její právní dekonstrukce společnosti neprospívá a překáží lidem v jejich rozvoji. Neexistuje žádný důvod, který by umožnil stanovit podobnost či analogie, a to ani vzdálené, mezi homosexuálními svazky a Božím záměrem s manželstvím a rodinou,“ zakončují biskupové.

A právě část prohlášení sdílel na svém Facebooku Dominik Duka. „Manželství je založeno na věrném spojení muže a ženy, které je otevřeno přijetí dětí, a jako takové se těší podpoře státu. Harmonická rodina tvořená otcem a matkou je nejlepším prostředím pro výchovu dětí. Kde bere naše společnost odvahu upřít budoucím dětem právo na to, mít a znát svou matku a otce? Nejedná se o nový druh násilí páchaného na dětech?“ ocitoval Duka na svém Facebooku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jak Rakušan může hodnotit co se sluší a patři?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAlena F. , 09.07.2023 17:51:53
V krátkých kalhotách s pytlem na mrtvoly! Ubožák.

|  17 |  0

Další články z rubriky

Wollner se rozepsal: Nevzali mě do ÚSTR. Báli se kvůli kauze z Lidic

18:09 Wollner se rozepsal: Nevzali mě do ÚSTR. Báli se kvůli kauze z Lidic

Bývalý redaktor pořadu České televize Reportéři ČT a nynější redaktor Fórum 24 Marek Wollner dokázal…