Odvolaný šéf hradeckého letiště dostane zlatý padák půl milionu

24. 11. 2011 10:43

V říjnu odvolaný ředitel městského letiště v Hradci Králové Roman Zindulka dostane jako odchodné devět platů, celkem 495.387 korun. Radnice Zindulku z místa šéfa městské firmy Letecké služby Hradec Králové odvolala po auditu firmy a zjištění závažných machinací a nehospodárností na letišti.

Odvolaný šéf hradeckého letiště dostane zlatý padák půl milionu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vládní speciál
reklama

Zindulku v jednáních s městskou firmou zastupuje Advokátní kancelář Kříž a Bělina a Letecké služby se podle Vlčkové rozhodly řešit případ smírem, aby předešly riziku daleko vyšších výdajů při neúspěchu v případném soudním sporu. "Výše odstupného pak odpovídá výši plnění, na kterou by měl pan Zindulka nárok z uzavřené pracovní smlouvy a zákoníku práce v případě ukončení pracovního poměru výpovědí pro nadbytečnost," uvedla Vlčková.

 Zindulkovo odchodné se skládá z šesti platů za výpovědní lhůtu a tří platů za odstupné. Pokud by pochybení bylo prokázáno, bude prý firma škodu po Zindulkovi vymáhat. "Ani jeho trestněprávní odpovědnost tím není vyloučena," uvedla mluvčí. 

Podle auditorů společnost pod Zindulkovým vedením v letech 2009 a 2010 například prováděla většinu nákupů bez poptávkového řízení. Pokud se řízení uskutečnilo, bylo prý jen formální. Zakázky letiště dávalo firmám spojeným s lidmi z vedení firmy. Firma také podle auditorů nesprávně vedla knihy jízd a významné nesrovnalosti byly při tankování pohonných hmot. Auditoři na základě nestandardních výběrů z účtů zpochybnili i věrohodnost celého účetnictví firmy. Kontrola také upozornila na možný střet zájmů u dvou členů představenstva, kteří zároveň zastupují firmy, jež s Leteckými službami obchodují.

V kauze figuruje i hradecký poslanec a místopředseda představenstva Leteckých služeb Pavel Staněk (ODS), který si údajně na letišti bez placení tankoval do svého vozu naftu za tisíce korun. Zaplatil ji až poté, co do firmy letos na jaře přišli auditoři.

Čtěte:

Prý tankoval a neplatil. Politický boj a objednávka na mé zničení, říká poslanec

Policie chce řešit poslance Staňka a jeho tankování zadarmo

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…