Okamura a Rozner čelí kvůli romskému koncentráku v Letech trestnímu oznámení. Od neziskovky i mládežníků ČSSD

05.02.2018 18:24

Mladí sociální demokraté dnes podali trestní oznámení na poslance hnutí Svoboda a přímá demokracie Miloslava Roznera. Svými výroky, ve kterých označil někdejší koncentrační tábor pro Romy v Letech u Písku za „neexistující pseudokoncentrák“, se podle nich dopustil popírání či zpochybňování genocidy. Mládežnická organizace, která úzce spolupracuje s ČSSD, o trestním oznámení informovala na sociálních sítích. Upozornil na to web E15. Zprávu převzala ČTK.

Okamura a Rozner čelí kvůli romskému koncentráku v Letech trestnímu oznámení. Od neziskovky i mládežníků ČSSD
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Tam, kde určuje pravidla Okamura, to novináři mají těžké... (Celorepubliková konference SPD v Praze)
reklama

„Dnes jsme podali trestní oznámení na poslance Roznera pro podezření z přečinu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy podle paragrafu 405 trestního zákoníku,“ uvedli Mladí sociální demokraté na Facebooku. S odkazem na Roznerův starší medializovaný výrok, že nechce svým vyjádřením „zabrušovat“, aby poté nemusel ze záležitosti „vybrušovat“, organizace uvedla, že se Rozner z trestního oznámení „snad nevybrousí“.

Roznerovo vyjádření z uzavřeného sjezdu SPD, kde zkritizoval odkup vepřína v Letech, citoval v neděli pořad České televize 168 hodin. „Bezesporu bych nikdy nevyhodil z okna půlmiliardy za likvidaci fungující firmy kvůli neexistujícímu pseudokoncentráku,“ řekl podle ČT spolustraníkům Rozner.

Kvůli táboru v Letech čelí v posledních dnech kritice i šéf SPD Tomio Okamura, který nejprve v rozhovoru s DVTV řekl, že tábor nebyl oplocený a byl v něm volný pohyb. Později se za své výroky částečně omluvil, nicméně zopakoval, že tábor většinou nikdo nehlídal. Omluvu požaduje pražská židovská obec či Muzeum romské kultury, výroky kritizuje také řada politiků. Na Okamuru podalo minulý týden trestní oznámení občanské sdružení Konexe.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

12:57 Píč* a šišky! Piráti a STAN, to není láska. Nemělo se dostat ven

Bude se za rok o přízeň voličů skutečně ucházet společná koalice Pirátů a STAN? Členové pirátské str…