Okamura nemohl „rozdýchat" to, co mu v TV řekl zástupce českých muslimů. A rozeslal prohlášení

10. 10. 2014 14:24

Místy poměrně vyostřená diskuze proběhla v pořadu Týden v ringu na TV Barrandov, kde především o problematice radikálního islamismu diskutoval poslanec Tomio Okamura (Úsvit) a ředitel Muslimské unie ČR Mohamed Abbas.

Okamura nemohl „rozdýchat" to, co mu v TV řekl zástupce českých muslimů. A rozeslal prohlášení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit

V úvodu pořadu byl zmíněn únos dvou mladých Češek v Pákistánu. Na otázku, zda má ten únos souvislost s muslimskou vírou, odpověděl Abbas záporně s tím, že se může jednat o kriminální čin. Připustil, že mohou být i muslimové-zločinci. Naproti tomu Okamura uvedl, že zmíněné české občanky byly uneseny islamisty a dosud se ke svým rodinám nevrátily.

Ať česká muslimská obec veřejně odmítne praktiky Tálibánu a Islámského státu

Podle Okamury jsou u nás radikální muslimové. „Jedno je jisté, budeme se jako muslimové do soudného dne snažit o to, abychom zlu existence Státu Izrael zabránili. Viděli jste někdy nějakou veřejnou muslimskou demonstraci v ČR, která by odsuzovala Al-Káidu, která by odsuzovala Tálibán, jenž se hlásí k islámskému právu šaría? A mlčení je souhlas. Takže buď se bojí, nebo s tím skrytě souhlasí,“ uvedl Okamura s tím, že by chtěl, pakliže čeští muslimové nejsou extremisty, aby otevřeně celá česká muslimská obec vystoupila a řekla: My odmítáme to, co dělá Tálibán, odmítáme to, co dělá Islámský stát, odmítáme tyto praktiky. A toto video by poslali těmto organizacím.

Šéf českých muslimů naznačuje, že videa, kde jsou stínáni západní rukojmí, nemusí být pravá

Abbas upozornil, že i když prorok Mohamed vedl války, zakazoval, aby byly zabíjeny ženy. Co se týče videí, na kterých islamisté stínají hlavy uneseným občanům západních států, poznamenal, že bylo zveřejněno video z Iráku, na kterém byla Američanovi v oranžovém vězeňském obleku setnuta hlava, a přitom později byl tentýž Američan viděn živý. Naznačil tak, že zmíněná videa nemusejí být pravá.

Abbas také tvrdil, že pokud by se Čech usídlil v některé z muslimských zemí, mohl by se cítit podobně svobodně jako muslim, který se usídlí v ČR. Na to ale Okamura reagoval slovy, že na jedné straně muslimové požadují například to, aby u nás mohly muslimské ženy nosit šátky, na druhé straně jsou vrcholně netolerantní vůči komukoliv odlišnému. Uvedl to na příkladu, kdyby si chtěl v plavkách zaplavat v Rudém moři ne z egyptské, ale ze saúdskoarabské strany, případně na íránské pláži, že by zřejmě ze strany muslimů následovala „absolutní netolerance“.

Popravy západních rukojmích prý nemají s islámem nic společného

Moderátor položil Abbasovi otázku, co si myslí o popravách západních rukojmích, o roztahování Islámského státu. Podle Abbáse to nemá s islámem nic společného, protože muslimové nesmí zabíjet nevinné lidi. Samotný Islámský stát prý vznikl jako reakce na americkou okupaci Iráku.

Na námitku Okamury, že muslimové tvrdí, že věřící v Alláha jsou nadřazeni nevěřícím, Abbas uvedl, že jako křesťané si myslí, že jejich náboženství je nejlepší, a on si myslí, že islám je nejspravedlivější náboženství.

Do dvaceti let se v EU začne prosazovat islámské právo?

Okamura poté zmínil, že při kritice islamistů vychází z informací dvou členů Úsvitu: Magistra Kobzy, který 11 let působil na nejvyšším diplomatickém postu na ambasádě v Íránu, a z informací Šarapatky, který 12 let působil jako velvyslanec v muslimských zemích.

Na otázku, kam až se může Islámský stát rozšířit, nejprve zmínil příklad z Belgie, kde policistka požádala muslimku, aby si sundala šátek, ta to odmítla a ženě zákona vrazila facku. Šéf belgických muslimů na to prý reagoval tím, že pokud se to nemuslimským Belgičanům nelíbí, tak se mohou z Belgie odstěhovat. Pak varoval, že do deseti, dvaceti let se může stát, že normy islámského práva se mohou začít prosazovat i v zemích EU.

V islámském právu je velká moudrost

Abbas konstatoval, že v islámském právu šaría se skrývá velká moudrost, ale v pořadu není čas na vysvětlování.

Na otázku, na co se má připravit Evropanka, která si bere za manžela muslima, Abbas odpověděl, že na to není jednoduché odpovědět, protože jsou muslimové, kteří pijí alkohol, jsou muslimové, kteří jí vepřové maso. Ale i on měl za manželku nemuslimku. V manželství si prý mají oba manželé své náboženství navzájem tolerovat.

Šaría je popřením všech demokratických pravidel

Po odvysílání pořadu Okamura umístil na Facebooku prohlášení, v němž znovu upozornil na to, že čeští muslimové se opět až na liberální výjimky nijak nedistancují od těch, kdo jim ničí na Západě pověst. „Naopak - svorně se hlásí k šíření práva šaría po celém světě - což je základní cíl Tálibánu, Al-Káidy či tzv. Islámského státu,“ varoval Okamura s tím, že šaría znamená popření a konec všech demokratických pravidel platných pro západní civilizaci a konec základních lidských práv.

„Muslimové mnohokrát po celé Evropě demonstrovali, vypalovali či vraždili na protest proti nám - proti naší kultuře. Nezaznamenal jsem ani jeden veřejný protest muslimů proti barbarským zločinům muslimských teroristů,“ podotkl Okamura závěrem.

Prohlášení Tomio Okamury:

Kamenování, bičování, sekání rukou. To jsou tresty, jež jsou běžné v islámských státech, které se řídí právem šaría. Podle šéfa českých muslimů Mohameda Abbase je islámské náboženské právo vůči ženám moudré. Evropané jen prý potřebují čas, aby to pochopili. Zde je video https://m.youtube.com/watch?v=ghThltS2VGU

Jsem přesvědčený, že islám do ČR nepatří. Myslím, že drtivé většině lidí v České republice všeobecně nevadí náboženství, víra či nějaká etnická či jiná menšina. Až na výjimky. Je nám šumafuk, v co věří náš soused, jakou má barvu pleti nebo sexuální sklony, do okamžiku, kdy tím nějak začne obtěžovat okolí.

Islám nikomu nevadil do momentu, kdy radikální muslimové začali ohrožovat západní civilizaci, do momentu, kdy i u nás začínají žádat výjimky z pravidel platných pro všechny, kdy na jedné straně žádají toleranci a na straně druhé hlásají nenávist a zničení západní demokracie. A zásadním problémem dneška je, že islám už není jen náboženství, ale ideologie - politická a válečná.

Bylo by primitivní vyčítat českým muslimům zločiny souvěrců, kterých se dopouští po celé planetě ve jménu jejich společné víry, islámu. To, co je zdrcující pro mne a celou českou veřejnost je fakt, že muslimové po celém světě se až na malé výjimky nedistancují od zločinců, co vraždí, mučí či ničí ve jménu islámu.

Čeští muslimové se opět až na liberální výjimky (čest jim) nijak nedistancují od těch, kdo jim ničí na západě pověst. Naopak - svorně se hlásí k šíření práva šaría po celém světě - což je základní cíl Tálibánu, Al-Káidy či tzv. Islámského státu. Šaría přitom znamená popření a konec všech demokratických pravidel platných pro západní civilizaci, konec základních lidských práv.

Kdykoli jsou popřena nějaká práva nějaké skupiny, vzedme se v Evropě vlna solidarity a lidé demonstrují za svůj názor. Muslimové mnohokrát po celé Evropě demonstrovali, vypalovali či vraždili na protest proti nám - proti naší kultuře. Nezaznamenal jsem ani jeden veřejný protest muslimů proti barbarským zločinům muslimských teroristů.

Je to náhoda?

I ti, co s vraždami nevěřících nesouhlasí, si na druhou stranu nedovolí proti nim protestovat.

Zabíjení nevěřících nevinných náhodných obětí není totiž podle islámu zločin, ale naopak prospěšný džihád.

Policie nedávno v pražských mešitách zasahovala kvůli šíření knihy vydané Ústředím muslimských obcí, v níž se hlásá nenávist vůči nevěřícím a povinnost muslimů svrhnout naše vlády. Šéf muslimské obce si ovšem za vydáním této knihy stojí. Kniha mj. připomíná jeden z principů islámského práva, a tou je nerovnoprávnost nevěřících s muslimy před Alláhem a jeho zákony. Píše: „Obnáší to i skupinový závazek, že zavedeme Alláhovy zákony všude na zemi. A proto jsou věřící v Alláhových očích vysoko nadřazeni nevěřícím, protože přijímají své odpovědnosti."

A naopak kniha dovozuje, že stávající demokracie odporují islámu a víře v Alláha: „Jelikož termín ibada znamená naprostou poslušnost a Alláh je považován za nejvyššího zákonodárce, zavedení světských právních systémů, jež se nezakládají na Alláhových zákonech (šaría) je aktem nevíry v Alláhem zjevené zákony," píše autor na 26. straně své knihy.

Tahle nenávistná a nadřazenecká ideologie skutečně do Evropy a tím méně do ČR nepatří a měli bychom udělat maximum, aby tu kořeny nikdy skutečně nezapustila.

Jestli souhlasíte, prosím sdílejte.

Přijďte k volbám a podpořte Úsvit!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…