Okamura připomněl, jak Hamáček mluvil před Turky. A přišla nálož

31.12.2020 18:58

Zatímco většina světa řeší boj s epidemií koronaviru a otázky spojené s očkováním, šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se vrátil ke své kritice islámu. Vyložil svůj pohled na historii, v němž zdůraznil, co všechno muslimové křesťanům ukradli a znovu udeřil na předsedu ČSSD Jana Hamáčka. Nešetřil ani Andrej Babiše (ANO), Piráty, ODS, TOP 09, STAN a KDU-ČSL. Nezapomněl ani na Spojené státy.

Okamura připomněl, jak Hamáček mluvil před Turky. A přišla nálož
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

„Ve Sněmovně jsem připomněl předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi jeho výrok pronesený na turecké ambasádě, kde chválil islám se slovy, že pozitivně ovlivnil dějiny. Řekl jsem mu, že s ním nesouhlasím. Podívejme se na historii. Všechna území dobyl islám ohněm a mečem, islám nemá žádné misionáře, kteří by se snažili přesvědčovat pohany o síle božího slova. Ale vždy a všude přišel válečník, který obyvatele zotročil a vnutil jim islám násilím,“ konstatoval Okamura ve videu na serveru Youtube s tím, že území Turecka a severu Afriky byla v dávné minulosti křesťanská, již stovky let nejsou. Ke změně došlo až poté, co tato území dobyly „arabské hordy“. Takto Okamura doslova popsal tehdejší muslimy.

Jedním dechem dodal, že Arabové ukradli křesťanům také Jeruzalém a středověké křížové výpravy se z jeho pohledu snažily pouze získat zpět to, co bylo křesťanům zcizeno.

Okamžitě poté zdůraznil, že se snaží pomáhat afghánské vládě, protože Afghánci patří spolu se Syřany k nejpočetnější skupině lidí, která se snaží začít nový život v EU, kam míří jako uprchlíci. Okamura má za to, že Afgháncům je třeba pomáhat v jejich domovině, protože čelí islámským teroristům a za to si podle jeho názoru zaslouží ocenění. A čím více se jim bude pomáhat přímo v Afghánistánu, tím méně budou odcházet do Evropy.

Jenže zatímco Afghánce Okamura ocenil za boj s muslimskými radikály, vojáky USA za tentýž boj vedený v Afghánistánu zkritizoval.

„Po pravdě, kam vkročí americká armáda, tam se bojuje za zájem amerických firem. O to smutnější je, že Evropa a NATO, včetně České republiky, dělají těmto kořistnickým nájezdníkům stafáž, jejímž účelem je alespoň trochu zamaskovat skutečné cíle,“ nešetřil kritikou Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Nešetřil ani své politické konkurenty v Česku a prohlásil, že strany ČSSD, ANO či TOP 09 by nejraději zvaly migranty do Evropy.

„ČSSD, Piráti, TOP 09, lidovci nebo hnutí ANO mají pocit, že problémy třetího světa lze vyřešit tím, že ty chudé lidi pozveme do Evropy a budeme je tu živit. A zapomínají na naše chudé a potřebné občany. Na naše chudé a potřebné občany,“ zdůrazňoval Okamura.

I on údajně vidí bídu v řadě zemí světa, ale má za to, že tyto země nedostatečně využívají svůj lidský potenciál, případně nevyužívají své surovinové bohatství, které přenechávají západním nadnárodním firmám. „Mnohdy by jen stačilo, aby velmoci včetně Bruselu přestaly v těch zemích podporovat diktátory, islamisty a aby přestaly zneužívat chudobu těchto zemí ve prospěch nadnárodních korporací."

Na konci svého prohlášení pravil, že přeje mír a pokoj všem mírumilovným lidem, bez ohledu na jejich vyznání. Ale pokud nějaký Bůh vyžaduje zabíjení nevěřících, pak to není Bůh, ale ďábel. „A ten nepatří do lidské mysli,“ zaznělo na závěr od Okamury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

8:16 Česká televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné

Jasné slovo soudce. Česká televize musí bývalé šéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové…