Okamura už má Ursuly dost. Pryč! burcuje Čechy

08.04.2020 18:33

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen v posledních několika týdnech opakovaně kritizovala Českou republiku. Jednou za to, že čeští politici přijali tvrdá opatření v boji s koronavirem a nechali zavřít hranice, podruhé za to, že se politici chystají restriktivní opatření rozvolňovat. A na Tomia Okamuru už to bylo moc. Vyrazil do protiútoku.

Okamura už má Ursuly dost. Pryč! burcuje Čechy
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Anketa

Tomio Okamura volá po referendu o vystoupení z EU. Jak byste v tomto referendu hlasovali?

hlasovalo: 25009 lidí
Zatímco v březnu kritizovala šéfka Evropské komise Českou republiku za zavedení restriktivních opatření v boji s koronavirem a upozorňovala, že uzavírání hranic jde proti duchu EU, v dubnu dostalo Česko od Ursuly von der Leyen vynadáno za to, že se tatáž opatření chystá rozvolňovat. Ursula von der Leyen je přesvědčena, že by politici zemí EU měli svá rozhodnutí koordinovat, aby celé společenství postupovalo jednotně a aby odlišná rozhodnutí nevyvolávala chaos.

Tomia Okamuru to přivedlo do varu.

„EU nás znovu peskuje. Nejdřív se Bruselu nelíbilo, že jsme zavřeli naše státní hranice a vyzýval nás k jejich otevření, a nyní, když jsme si bez jeho pomoci pomohli sami, nás zase plísní za to, že postupně bude naše země uvolňovat některá omezující opatření kvůli koronaviru. To je fakt jak u blbečků na dvorečku. Když EU mohla pomoci – třeba urychlenou finanční pomocí – tak nic a ještě nám nadává za zavření hranic, a teď, když postupně situaci začínáme částečně zvládat, nadává nám znovu. EU nejenom že nepomáhá, ale škodí. Čím dříve EU skončí či čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe!“ vypálil Okamura na sociální síti Facebook.

Upozornil tak na to, že se ministři financí členských států EU prozatím nedokázali shodnout na tom, jak by mohla vypadat konkrétně ekonomická pomoc, až koronavirová pandemie odezní. Podle předsedy SPD je to ale vlastně dobře, protože pokud se oni na něčem domluví, půjde podle Okamury o plány bruselských byrokratů, jejichž skutečným cílem bude připravit členské státy o další díl jejich suverenity.

„Vidíme, že EU nejenom že nepomáhá, ale škodí. Čím dříve EU skončí či čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe!“ nebral si servítky Okamura.

Fotogalerie: - Hudba z Hradu

Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...
Mimořádné sólové vystoupení Hudby Hradní stráže na...

Tomio Okamura opět volá po odchodu z EU

Zdá se mu totiž, že z Bruselu čeští občané slyší jen příkazy, zákazy a případně i výhrůžky. Dokazuje to prý i verdikt, že Česko chybovalo, když odmítlo respektovat mechanismus přerozdělování migrantů podle kvót.

Okamura má za to, že je to další důvod pro odchod z EU.

„Je potřeba odejít z EU. Bohužel, vládní strany ANO, KSČM a ČSSD ve Sněmovně blokují zákon o referendu, který by umožnil referendum o našem vystoupení z EU. Proti jsou i strany takzvaného demobloku. Jak tedy vystoupit z EU? Potřebujeme od voličů co největší podporu ve volbách, abychom mohli vystoupení z EU prosadit. Když přesvědčíte své okolí, své kolegy v práci, své přátele a rodinu, aby volili SPD, vystoupení z EU se nám povede,“ vyzval Okamura své spoluobčany.

Tomio Okamura opět volá po odchodu z EU

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

4:44 „Já tam byl. Když Kalousek pil. A blil." Další dosud neznámé svědectví o propojení kšeftů a politiky s kořalkou v krku

ParlamentníListy.cz přinesly v neděli několik ukázek týkající se knihy novináře Radka Kedroně. Popis…