Okamura v ČT? Je zde průzkum, který na něco narazil. Lutonský ze zpravodajství se neudržel, když to viděl

20.05.2021 16:52 | Zprávy
autor: jma

Podle nového průzkumu společnosti Monitora se letos objevují zástupci SPD ve větší míře v České televizi než loni. Údajně je to dáno činností Rady ČT, která na svém zasedání řešila stížnosti šéfa SPD Tomia Okamury, že není zván tak často jako lídři ostatních stran. Podle zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize Františka Lutonského je však průzkum k smíchu, protože srovnává nesrovnatelné.

Okamura v ČT? Je zde průzkum, který na něco narazil. Lutonský ze zpravodajství se neudržel, když to viděl
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Průzkum si nechala zpracovat redakce serveru Info.cz, podle níž data jasně ukázala, že Rada ČT má přímý vliv na zpravodajství České televize. Přitom právě SPD má na některé členy rady úzké vazby a dlouhodobě kritizuje zpravodajství ČT a její údajnou cenzuru.

„Cenzura, mediální podvody a manipulace – to je bohužel současná realita ČT,“ postěžoval si několikrát Okamura s tím, že ČT nedává ani jemu, ani dalším zástupcům SPD dostatek prostoru. „Cenzura od ČT je neuvěřitelná. Přitom 11 procent plátců koncesionářských poplatků jsou voliči SPD,“ uvedl jindy Okamura. 

Na konci března se Okamurovy stížnosti projednávaly i na jednání Rady ČT a zmínka o neadekvátním zastoupení SPD ve vysílání se dokonce dostala do výroční zprávy, ačkoliv se tak podle radního Daniela Váni stalo omylem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…