Okamžitě na tom začneme pracovat, sliboval Fiala. A nic. Havlíček spustil kanonádu v ČT

21.07.2022 20:57 | Zprávy
autor: nab

Ruským plynovodem Nord Stream 1 po jeho odstávce opět teče plyn, přesto máme podle Evropské komise i podle kabinetu Petra Fialy šetřit plynem i elektřinou. Bývalý ministr průmyslu a obchodu a první místopředseda hnutí ANO Karel Havliček v pořadu Interview ČT24 důrazně upozornil, že na solidaritu evropských zemí se v tomto směru spoléhat nemůžeme. Hovořil o tom, kde vláda dělá největší chybu, kvůli které zemi roztáčí dál inflační spirálu. Vláda podle něj není připravená a lidé se musí připravit na nejnáročnější období. Zopakoval také, jak by vypadala pomoc z pera hnutí ANO.

Okamžitě na tom začneme pracovat, sliboval Fiala. A nic. Havlíček spustil kanonádu v ČT
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Karel Havlíček (ANO)

Dodávky plynu z Ruska plynovodem Nord Stream 1 byly obnoveny. Například Německo přesto rozhodlo, že zvýší požadované množství plynu v zásobnících a aktivuje rezervu hnědého uhlí. Česká vláda se snaží zajistit zkapalněný plyn z terminálu v Nizozemsku, to je v tuto chvíli podle Havlíčka správná cesta: „Kdybychom my byli v roli vlády, zajišťovali bychom plyn podobným způsobem, v dané chvíli není moc možností. Je dobře, že to dělá ČEZ,“ ocenil vytváření této pojistky v nejistém energetickém období.

Vláda nyní plní zásobníky plynu na zhruba 77 %, vystačit bychom s tím měli podle ní do ledna. Využití zkapalněného plynu z terminálu z Nizozemska by to mělo prodloužit zhruba do března.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…