Ondřej Neff: Představte si Evropu za dvacet let. Nebo raději ne. Zdevastovaná ekonomika, frustrovaní migranti, gerilové války

30.11.2019 6:59

Publicista Ondřej Neff se zamyslel nad budoucností NATO. Vykreslil před očima svých čtenářů podobu světa, která může leckomu nahnat strach a může lidi donutit, aby přemýšleli o společné evropské obraně.

Ondřej Neff: Představte si Evropu za dvacet let. Nebo raději ne. Zdevastovaná ekonomika, frustrovaní migranti, gerilové války
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Spisovatel Ondřej Neff připomněl, že když francouzský prezident Emmanuel Macron volá po tom, aby byla EUI schopna bránit se sama, tak se má podívat do historie, ve které Evropané rozpoutali dvě světové války, a v obou Francie prohrávala nebo úplně prohrála. Bez Američanů by po světových válkách evropský kontinent mohl vypadat úplně jinak.

Jedním dechem však Neff dodal, že nikdo neví, co může přijít za takových třicet let. Může se stát, že Spojené státy budou mít dost svých vlastních problémů a Evropané se budou muset starat sami o sebe.  

Představme si Evropu za dvacet, třicet let. Fatálně ekonomicky devastovanou zelenými koncepty ekonomiky. S obrovskými menšinami migrantů, teď už i druhé a třetí generace, frustrovanými podřadným postavením ve společnosti a relativně nuznou životní úrovní. Evropu obklopenou mocnostmi jako je Turecko, Írán a Rusko, které sice nemají sílu, ale ani důvod k ozbrojené invazi, ale mají mnoho sil a prostředků k hybridní válce pomocí manipulace prostřednictvím páté kolony, aktivistických skupin a zaprodaných médií. Neklid bude přecházet do nepokojů a nepokoje do gerilové války každého proti každému,“ vykreslil temný obraz možné evropské budoucnosti Neff na webu Neviditelný pes.

Spisovatel má za to, že Spojené státy nemusí mít sílu řešit podobný guláš, a pak bude podle Neffa třeba více spolupracovat v Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…