Ondřej Neff hřímá: Strašit se musí!

13.03.2021 14:09

V Česku sice v posledních dnech umírá na covid přes 200 lidí za den a nemusí dlouho trvat a přiblížíme se k celkovému počtu úmrtí na třiceti tisících, ale i tak nelze zapomínat, že se blíží volby. Šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš už vyrazil do útoku. A opozice by podle Neffa měla přemýšlet, jak na to zareaguje.

Ondřej Neff hřímá: Strašit se musí!
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Andrej Babiš už nějakou dobu věří, že hlavní politickou konkurencí jsou pro něj Piráti, a tak vyrazil do útoku. Prohlásil, že čeští Piráti jsou řízeni svou frakcí v Evropském parlamentu, jsou zelení fanatici a vítači migrantů.

Tomu poslednímu tvrzení se publicista Ondřej Neff na serveru Neviditelný pes vysmál.

„Migranti především k nám nechtěli ani dřív a určitě by už nechtěli jít do země, kde se na covid umírá nejvíc na celém světě – a na to se hned tak nezapomene,“ upozorňuje spisovatel.

Jenže nařčení spojená s Bruselem už se, podle Neffa, budou Pirátům odrážet hůř.

„Podstatná osa je výpad proti, obecně vzato, zelené politice Západu, a ta je v politice EU podstatná. Tuhle ofenzívu bude Bartoš těžko odrážet, protože devastačního vlivu zelené tsunami se u nás nebojí jenom Okamura a spol.“ konstatoval Neff.

Spisovatel se domnívá, že problém má i pravicová koalice ODS, lidovců a TOP 09 zvaná SPOLU.

„Tužku by si měli okusovat i lídři Spolu. Jak reagovat a hlavně, jak útočit? ODS a TOP 09 jsou v mnoha zásadních otázkách v rozporu, a právě sem Babiš míří. Proti Babišovi lze asi použít jedinou společnou zbraň: v logice věci jde proruská inklinace, tu vidíme u Orbána, tu prosazuje Babiš navázaný na Zemana (u něho neschválený Sputnik, atomové elektrárny, zničení kontrarozvědky). Babiš straší migrantem a Zelenými, nezbývá než strašit Rusem. Strašit se musí. Strašení vede k vítězství a vyhraje ten, kdo vystraší víc,“ píše Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ticho od Arabů. Velká změna. Borek z hořícího Izraele ohromil diváky ČT

10:25 Ticho od Arabů. Velká změna. Borek z hořícího Izraele ohromil diváky ČT

Na Izrael v noci opět pršely rakety. Zpravodaj ČT David Borek rozebíral hlavně to, co se dělo na zem…