Ondřej Neff uvažuje: Snad nepřijde nikdo horší než Zeman

02.04.2021 10:25

Spisovatel Ondřej Neff se zamyslel nad projektem výstavby nového jaderného bloku v Dukovanech. Nabádá k tomu, že je debatu o výstavbě třeba odložit až na dobu, kdy nebude Miloš Zeman prezidentem. Ale navrch přidává jedno uklidnění. V Česku už se nedá nic postavit.

Ondřej Neff uvažuje: Snad nepřijde nikdo horší než Zeman
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Publicista Ondřej Neff si všímá tlaku opozice ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN na odvolání ministra průmyslu a obchodu a ministra dopravy a vicepremiéra za hnutí ANO Karla Havlíčka za to, že chce dokumentaci k dostavbě Dukovan poslat i ruskému Rosatomu.

Podle Neffa na tento nápad Karel Havlíček nepřišel sám. Spisovatel za tímto krokem vidí prezidenta Miloše Zemana a tvrdí, že musíme přečkat dobu, po kterou bude ještě prezidentem, protože až v úřadě skončí, už nebude mít tak velkou váhu jeho tlak na prosazování zájmů Ruské federace v České republice.

„Zeman bude sloužit Kremlu ještě rok a tři čtvrtě, pak, přejme mu zdraví, třeba odjede zase objímat stromy. Jde o to vydržet ty necelé dva roky, s přáním, aby na jeho místo nenastoupil ještě někdo horší než on. Těžko si to představit, v úvahu připadá Okamura. Ale to je zatím v nedohlednu. Rok a tři čtvrtě, to je v kalendáři výstavby jaderky kratičká doba. Ten akt ministrem Havlíčkem podepsaný a jistě nikoli jím navržený může být vnímán i jako pokus o získání času. Bezpečnostní dotazník, co je to za pitomost? Ale je to odklad a hodiny na Hradě tikají,“ poznamenal Neff v textu na serveru Neviditelný pes.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jenže jedním dechem dodal, že není třeba se strachovat, protože pokud si někdo představuje, že se na stavbě nového reaktoru budou podílet i české firmy, tak to v praxi znamená, že se vlastně nepostaví vůbec nic.

„Osobní prognóza: netřeba se rozčilovat, natož bát. V Česku se nedá prosadit nic. Nedá se tu nic postavit. Nestavějí se železnice ani dálnice. Směšná je představa, že by tu mohl vzniknout nový jaderný blok."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…