Opálený Tomáš Klvaňa v ČT zhodnotil Zemanův projev: Terorismus není civilizační hrozba. Tou byl SSSR

30.09.2015 12:14

Jeden ze studentských vůdců, publicista Tomáš Klvaňa, se pro Českou televizi vyjádřil k dnešnímu projevu prezidenta Miloše Zemana na půdě VS OSN. Naše hlava státu zde navrhla koordinovanou akci proti teroristům pod hlavičkou Rady bezpečnosti OSN.

Opálený Tomáš Klvaňa v ČT zhodnotil Zemanův projev: Terorismus není civilizační hrozba. Tou byl SSSR
Foto: hns
Popisek: Jeden ze studentských vůdců Tomáš Klvaňa

Podle Klvani byl v proslovu na půdě OSN konkrétnější než v lednu, kdy tuto myšlenku uvedl na konferenci k výročí Osvětimi poprvé. „Uvedl například to, jaká technika by byla zapotřebí. Zásadní myšlenka ale zůstává pořád stejná,“ řekl Klvaňa.

„Na tyto projevy je třeba pohlížet tou optikou domácího politického boje. Cokoliv tam Miloš Zeman řekl, je určeno jeho voličům. Ten projev má vzbudit dojem, že Miloš Zeman se účastní té celosvětové rozpravy,“ uvedl evidentně příjemně opálený Klvaňa s tím, že zcela jistě mu není nasloucháno.

Česká republika podle něj určitě nemá takovou diplomacii a pověst, aby se mohla věnovat mezinárodním tématům. „Tu měl naposledy Václav Havel,“ řekl s tím, že ke svým vlastním voličům hovoří na půdě OSN naprostá většina státníků.

„Myslím si, že základním omylem té premisy Miloše Zemana je skutečnost, že terorismus nazývá civilizační hrozbou. Tou byl Sovětský svaz,“ zkonstatoval Klvaňa. 

Jako nereálný však nevidí návrh Miloše Zemana, že kompromisní jednání ohledně Sýrie budou domlouvána v Praze. „Spojené státy se na tu válku v Sýrii ale dívají úplně jinak. Ale v případě, že skutečně dojde k mírové konferenci, tak k ní rozhodně nedojde teď,“ sdělil.

reklama

autor: vef

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

9:28 4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

Poté, co Češi začali jezdit na levné nákupy do Polska, se polské laciné zboží přiblížilo až k nim. P…