Opálený Tomáš Klvaňa v ČT zhodnotil Zemanův projev: Terorismus není civilizační hrozba. Tou byl SSSR

30.09.2015 12:14

Jeden ze studentských vůdců, publicista Tomáš Klvaňa, se pro Českou televizi vyjádřil k dnešnímu projevu prezidenta Miloše Zemana na půdě VS OSN. Naše hlava státu zde navrhla koordinovanou akci proti teroristům pod hlavičkou Rady bezpečnosti OSN.

Opálený Tomáš Klvaňa v ČT zhodnotil Zemanův projev: Terorismus není civilizační hrozba. Tou byl SSSR
Foto: hns
Popisek: Jeden ze studentských vůdců Tomáš Klvaňa

Podle Klvani byl v proslovu na půdě OSN konkrétnější než v lednu, kdy tuto myšlenku uvedl na konferenci k výročí Osvětimi poprvé. „Uvedl například to, jaká technika by byla zapotřebí. Zásadní myšlenka ale zůstává pořád stejná,“ řekl Klvaňa.

„Na tyto projevy je třeba pohlížet tou optikou domácího politického boje. Cokoliv tam Miloš Zeman řekl, je určeno jeho voličům. Ten projev má vzbudit dojem, že Miloš Zeman se účastní té celosvětové rozpravy,“ uvedl evidentně příjemně opálený Klvaňa s tím, že zcela jistě mu není nasloucháno.

Česká republika podle něj určitě nemá takovou diplomacii a pověst, aby se mohla věnovat mezinárodním tématům. „Tu měl naposledy Václav Havel,“ řekl s tím, že ke svým vlastním voličům hovoří na půdě OSN naprostá většina státníků.

„Myslím si, že základním omylem té premisy Miloše Zemana je skutečnost, že terorismus nazývá civilizační hrozbou. Tou byl Sovětský svaz,“ zkonstatoval Klvaňa. 

Jako nereálný však nevidí návrh Miloše Zemana, že kompromisní jednání ohledně Sýrie budou domlouvána v Praze. „Spojené státy se na tu válku v Sýrii ale dívají úplně jinak. Ale v případě, že skutečně dojde k mírové konferenci, tak k ní rozhodně nedojde teď,“ sdělil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…