Ostrá výměna nad Jágrem: „Bolševické zrůdy!“ soptil Ovčáček. Ozvala se Nora Fridrichová

06.05.2019 20:45

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na sociální síti Twitter rázně zastal Jaromíra Jágra a rozepsal se o bolševických zrůdách. Moderátorka pořadu České televize 168 hodin Nora Fridrichová si položila otázku, zda to má brát jako urážku či jako kompliment, když Ovčáček napsal veliké množství článků zrovna do komunistických Haló novin.

Ostrá výměna nad Jágrem: „Bolševické zrůdy!“ soptil Ovčáček. Ozvala se Nora Fridrichová
Foto: Facebook Rytíři Kladno
Popisek: Jaromír Jágr
reklama

Na hlavu Jaromíra Jágra se snesla pořádná porce kritiky za to, že cestoval s Milošem Zemanem do komunistické Číny a s pověstnou 68, která odkazuje k roku příjezdu okupačních sovětských tanků do Československa, tu propagoval hokej.

Kriticky se k cestě Jaromíra Jágra do Číny postavil i pořad ČT 168 s moderátorkou Norou Fridrichovou. Jágr podle ní bruslil „na tenkém ledě“. Komunistický režim je dnes podezříván mimo jiné z toho, že obchoduje s orgány lidí, které předtím uvěznila v táborech.

A hradní mluvčí Jiří Ovčáček při obhajobě Jágra nešetřil tvrdými slovy. „Když vidím ty bolševické zrůdy, které útočí ze svých neotřesitelně ideových pozic na Jaromíra Jágra, je mi stydno. Třicet let po pádu totality se v této zemi znovu roztahují kádrováci, kteří se snaží společensky zničit každého, kdo nezapadá do jejich pokřiveného vidění světa,“ napsal na sociální síti Twitter.

Nora Fridrichová se v odpovědi tamtéž zamýšlela nad tím, zda si má Ovčáčkova slova vyložit jako útok, nebo jako pochvalu, když sám Ovčáček v minulosti napsal stovky článků do komunistických stranických Haló novin. „Mluvčí Ovčáček mě zmátl. Zda označení bolševická zrůda je zrovna od něj myšleno jako urážka, nebo vlastně kompliment,“ uvedla dáma na sociální síti.

Sportovní komentátor Jaromír Bosák si ještě přisadil. „Já nevím, jestli už ve slově myšleno není cosi nespojitelného se jmenovaným nižším státním úředníkem... jmenovaný ve významu zmíněný...,“ uvedl Bosák.

Známý komentátor Alexandr Mitrofanov Fridrichové doporučil, aby si Ovčáčkův útok vyložila jako kompliment.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…