Ostravský radní z hnutí ANO rezignoval. Prý čeká obvinění z podvodu

29.12.2015 18:50

Ostravský radní David Pfleger (ANO) rezignoval. Zdůvodnil to tím, že ho policie asi obviní z podvodu. Ve svém prohlášení uvedl, že se ale žádného trestného jednání nedopustil. Policie uvedla, že věc nemůže komentovat. Mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská ČTK řekla, že primátor Tomáš Macura (ANO) převzal Pflegerův rezignační dopis dnes odpoledne.

Ostravský radní z hnutí ANO rezignoval.  Prý čeká obvinění z podvodu
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice

Mandát skončí neuvolněnému radnímu ve čtvrtek 31. prosince. Pfleger se rozhodl odstoupit i z funkce místopředsedy moravskoslezské krajské organizace hnutí ANO.

Pfleger ČTK řekl, že případ se týká bytu v Ostravě, který novému majiteli pomáhal vybavovat. Muž řekl policii, že za to zaplatil více, než měl. „Ta věc je od počátku prapodivná. On si po dlouhé době vzpomněl, že byl uveden v omyl, a rovnou podal trestní oznámení. Já teď chci hlavně udělat vše pro to, abych co nejdříve očistil své jméno,“ řekl Pfleger.

Je přesvědčen, že se ničeho trestného nedopustil

V tiskovém prohlášení uvedl, že rezignuje na funkce „v reakci na obvinění z přečinu podvodu, které by mohlo být vůči mé osobě v nejbližších dnech vzneseno a jež by, jak se obávám, mohlo mít v případě mé nečinnosti negativní dopad na důvěryhodnost hnutí (ANO) ve vedení města Ostravy i v celém moravskoslezském regionu“.

Zdůraznil své přesvědčení, že se žádného trestného jednání nedopustil, což podle něj bude v následujících dnech potvrzeno. „Jednání, které je v mém případě prošetřováno, v žádném případě nesouvisí s výkonem mé politické funkce a nastalo ještě před mým vstupem do komunální politiky. Protože jsem však názoru, že u politiků, na které by měla být kladena přísnější morální kritéria, není na místě vycházet z principu presumpce neviny, dospěl jsem k rozhodnutí odstoupit z obou mých funkcí,“ uvedl Pfleger v tiskovém prohlášení.

Primátor Macura jeho rozhodnutí nazval zásadovým a férovým gestem. „Domnívám se, že by se v takové situaci měl zachovat stejně každý politik. Vidíme přitom, že v jiných stranách to zdaleka není zvykem. Přál bych Davidovi, ať je ve svém úsilí o prokázání neviny úspěšný,“ uvedl primátor.

Předseda moravskoslezské krajské organizace hnutí ANO Josef Bělica řekl ČTK, že rozhodnutí radního Pflegera považuje za velmi zodpovědné. „Myslím, že to pro něj nebylo jednoduché. Rezignoval ještě předtím, než ho policie vůbec z něčeho obvinila, aby neuškodil hnutí,“ řekl Bělica.

V Ostravě tvoří koalici ANO, hnutí Ostravak, KDU-ČSL a ODS.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…