PL od začátku ruské invaze zablokovaly přes stovku uživatelů

22.04.2022 14:22 | Zprávy
autor: red

Už na začátku března jsme uvedli, že ParlamentníListy.cz odmítají jakékoli, byť minimální náznaky podpory ruské invaze v diskusích u našich materiálů. Pakliže moderátor diskusí takovýto názor objeví, uživatele může dočasně zabanovat (zamezit přístup do diskuse), v odůvodněných případech i trvale vyloučit z diskuse.

PL od začátku ruské invaze zablokovaly přes stovku uživatelů
Foto: Archiv
Popisek: Logo Parlamentních listů

Respektujeme nutnost debaty o záležitostech mezinárodní politiky a respektujeme i historii, nicméně nebudeme jakkoli podporovat názory, které ignorují současný stav a nevnímají zbytečnou smrt nevinných civilistů na Ukrajině. Totožný postoj zaujímáme k dotazům voleným zastupitelům.

Co se týká těchto příspěvků, jejich moderace se řídí Etickým kodexem vkládání příspěvků (dále jen EK), který obsahuje sedm bodů. Ty nijak neomezují uživatele ve slušném vyjádření názoru, kromě případů jasně definovaných v Ústavě ČR (zákonné důvody, jako například schvalování a podporování trestných činů, mezi které patří i schvalování ruské invaze). U diskusního příspěvku či dotazu moderátoři nehodnotí primárně obsah sdělení (kritika či nesouhlas nejsou v demokracii důvody k zásahu, naopak jsou žádanou součástí plurality), ale formu sdělení (vyžadujeme věcnost a slušnost).

Od citovaného oznámení jsme dočasně zablokovali přístup do našich diskusí více jak stovce uživatelů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…