PL od začátku ruské invaze zablokovaly přes stovku uživatelů

22.04.2022 14:22

Už na začátku března jsme uvedli, že ParlamentníListy.cz odmítají jakékoli, byť minimální náznaky podpory ruské invaze v diskusích u našich materiálů. Pakliže moderátor diskusí takovýto názor objeví, uživatele může dočasně zabanovat (zamezit přístup do diskuse), v odůvodněných případech i trvale vyloučit z diskuse.

PL od začátku ruské invaze zablokovaly přes stovku uživatelů
Foto: Archiv
Popisek: Logo Parlamentních listů

Respektujeme nutnost debaty o záležitostech mezinárodní politiky a respektujeme i historii, nicméně nebudeme jakkoli podporovat názory, které ignorují současný stav a nevnímají zbytečnou smrt nevinných civilistů na Ukrajině. Totožný postoj zaujímáme k dotazům voleným zastupitelům.

Co se týká těchto příspěvků, jejich moderace se řídí Etickým kodexem vkládání příspěvků (dále jen EK), který obsahuje sedm bodů. Ty nijak neomezují uživatele ve slušném vyjádření názoru, kromě případů jasně definovaných v Ústavě ČR (zákonné důvody, jako například schvalování a podporování trestných činů, mezi které patří i schvalování ruské invaze). U diskusního příspěvku či dotazu moderátoři nehodnotí primárně obsah sdělení (kritika či nesouhlas nejsou v demokracii důvody k zásahu, naopak jsou žádanou součástí plurality), ale formu sdělení (vyžadujeme věcnost a slušnost).

Od citovaného oznámení jsme dočasně zablokovali přístup do našich diskusí více jak stovce uživatelů.

Zákaz až na dva roky

Některým, kteří porušili Etický kodex opakovaně, jsme byli nuceni zamezit v přístupu k diskusím i dlouhodobě. Všem bylo e-mailem oznámeno, jaké byly důvody našeho postupu. Pokud kdokoliv žádal doplňující vysvětlení, každému z uživatelů jsme se plně věnovali a poskytli mu detailní odpovědi.

„Čelíme nepředstavitelnému množství IT útoků, nenávistným vzkazům, šíleným reakcím lidí, které jsme zablokovali, pravidelným výhrůžkám, ale rozhodně nehodláme diskutovat o tom, co považujeme za správné,“ uvedl ředitel PL Jan Holoubek.

Místopředseda představenstva OUR MEDIA a.s. Jiří Čermák, který má v celé skupině na starost IT služby i jednotlivé adminy, dodal: „Uživatele, kteří hodlají opakovaně porušovat zmíněný EK, si dovoluji upozornit, že v případě udělení třetího banu nebude další dva roky možné provést novou registraci do diskuse se stejným telefonním číslem, které bylo pro diskusi zablokováno. Prosím proto o věcnou a slušnou diskusi.“

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: red

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

20:51 A už jsou tam. Vzpoura na vsi kvůli Romům z Ukrajiny: Rakušan nebude rád

I přesto, že místostarosta žádal ministra, aby k ubytování romských uprchlíků v Kramolíně nedošlo, š…