Pachatel útoku z Lyonu francouzské policii stále uniká

25.05.2019 21:54

Po pátečním útoku v Lyonu francouzské úřady nasadily všechny prostředky k rychlému zjištění totožnosti a k dopadení pachatele, který zatím uniká. Výbuch nastraženého balíčku s výbušninou si vyžádal podle posledních informací 13 lehce zraněných. Plánované demonstrace tak úřady v sobotu ve městě omezily, z bezpečnostních důvodů protestující nesmějí do centra.

Pachatel útoku z Lyonu francouzské policii stále uniká
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Někde hoří ohně

Ve městě se má konat několik demonstrací za zlepšení klimatu, za svobodné Alžírsko a nevylučuje se ani případná nenahlášená akce hnutí takzvaných žlutých vest, jejichž demonstrace často provázejí násilné nepokoje. Kvůli útoku jsou nyní v historické části města demonstrace až do večera zakázány.

Výbuch se odehrál v pátek zhruba v 17:30 v centru města na pěší zóně Victora Huga plné obchodů a restaurací, kam útočník umístil podezřelý balíček, jenž vybuchl. Zatím se k odpovědnosti za útok nikdo nepřihlásil, ani nikdo nevznesl žádné požadavky.

Od pátečního večera se podle státního zástupce přihlásilo několik desítek svědků. Jejich výpovědi se zpracovávají. Podezřelý, kterého pouliční kamery zachytily při pokládání balíčku, je stále na útěku.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

7:40 Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

„To, že se vám teď zdražuje elektřina, už je na základě Zeleného údělu EU. Elektřina se má zdražit o…