Pane Sobotko, udělejte pořádek v televizi. Předseda SPO vyzval premiéra přímo

30.11.2014 16:07

Senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba míní, že je načase, aby premiér Bohuslav Sobotka přestal zavírat oči před manipulativním vysíláním veřejnoprávní České televize. A tak skrze ParlamentníListy.cz vyzývá předsedu vlády, aby za nastalou situaci převzal odpovědnost a začal konat.

Pane Sobotko, udělejte pořádek v televizi. Předseda SPO vyzval premiéra přímo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba
reklama

Veleba na úvod premiérovi připomíná, že veřejnoprávní televize dlouhé týdny útočí na prezidenta Miloše Zemana, což dokládá například to, že hlavní zpravodajský prostor zaujímají převážně negativní zprávy vůči české hlavě státu.

Neobjektivita zpravodajství ovšem není podle senátora to nejhorší. Veleba považuje za mimořádně nebezpečnou tu skutečnost, že se Česká televize svým přístupem pasuje v podstatě do role svolavatelů a organizátorů bezprecedentní negativní kampaně vůči hlavě státu. Jinými slovy se údajně snaží manipulovat s míněním občanů.

Celý text k přečtení ZDE

„Očekával bych, pane premiére Bohuslave Sobotko, že se k těmto zcela zřetelným protidemokratickým procesům našeho nejvlivnějšího média, které je navíc financováno z koncesionářských poplatků občany a vedle toho státem, nějakým způsobem postavíte. Byla by to totiž vizitka silného premiéra,“ píše Veleba a přemítá nad tím, zda je toho předseda vlády vůbec schopen.

Doposud totiž podle senátora nehnul ani prstem a mlčí. Tímto alibistickým přístupem se tak nepřímo podílí na krajně negativních procesech ve veřejnoprávní ČT a potažmo celé společnosti.

„Pane premiére, nesete svůj díl zodpovědnosti. Vyzývám Vás, abyste se k tomuto problému jasně postavil a začal konat. V opačném případě se obávám, že si hrajete s ohněm,“ vzkazuje Veleba Sobotkovi.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Čaputová volala českým lékařům. Jak to zvládáte? starala se

14:33 VIDEO Čaputová volala českým lékařům. Jak to zvládáte? starala se

Koronavirová čísla ukazují, že Česko je momentálně poznamenáno epidemií nejvíc z celé EU a v přepočt…