Papež pronesl rázné poselství: Ukončete nesmyslnou válku. Děti hladoví a peníze jdou na zbraně...

25.12.2022 17:12 | Kauza

Tradiční poselství Městu a světu (Urbi et orbi) nemohlo ve sváteční den chybět. Papež František v něm odsoudil „nesmyslnou válku“ na Ukrajině a vyzval k jejímu ukončení. Hovořil i o dalších ozbrojených konfliktech a vzpomněl i na miliony lidí, zejména tedy dětí, které ve světě trpí hladem, zatímco se vynakládají prostředky na zbraně. Píše o tom server CeskeNoviny.cz.

Papež pronesl rázné poselství: Ukončete nesmyslnou válku. Děti hladoví a peníze jdou na zbraně...
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: papež František

Papež ve svém tradičním poselství vyzval k tomu, abychom pomysleli zejména na děti, které po celém světě touží po míru. „Podívejme se do tváří ukrajinských bratří a sester, kteří letošní Vánoce prožívají ve tmě, venku nebo daleko od svých domovů, kvůli destrukci způsobené deseti měsíci války. Kéž Pán osvítí mysl těch, kteří mají moc umlčet zbraně a okamžitě ukončit tuto nesmyslnou válku,“ řekl papež. 

Připomněl i další ozbrojené konflikty ve světě, mimo jiné v Sýrii, v Jemenu či v zemích Afrického rohu. Vzpomněl na utrpení lidí v Afghánistánu či v Íránu, kde vládnou autoritářské režimy. A také na obyvatele nejchudší americké země Haiti, zmítané politickou krizí a kriminalitou gangů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Wollner se rozepsal: Nevzali mě do ÚSTR. Báli se kvůli kauze z Lidic

18:09 Wollner se rozepsal: Nevzali mě do ÚSTR. Báli se kvůli kauze z Lidic

Bývalý redaktor pořadu České televize Reportéři ČT a nynější redaktor Fórum 24 Marek Wollner dokázal…