Paragrafy. Černochová spustila, co nikdo nečekal

21.08.2022 19:43 | Ze sítí

Poté, co ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na svůj sociální profil napsala, že jí není líto ani dcery Alexandra Dugina, jež zahynula při výbuchu v Moskvě, ani jejího truchlícího otce, přišlo varování. Podle Jindřicha Rajchla ze strany PRO v případě, že se někdo nad smrtí mladé dívky raduje, může jít o spáchání trestného činu. Černochovou napomenul i další advokát Radek Pokorný, který je považován za podporovatele Fialovy vlády.

Paragrafy. Černochová spustila, co nikdo nečekal
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

„Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21.8. si v Rusku zapamatují,“ napsala na sociální sítě česká ministryně obrany Jana Černochová.

Anketa

Blíží se konec Zemanova mandátu. Jakou školní známkou hodnotíte jeho prezidentství? (Hlasování od 22. 8. 2022)

58%
13%
10%
9%
10%
hlasovalo: 16880 lidí

Její slova velmi rozladila Jindřicha Rajchla (PRO). „Dnes se roztrhl na FB a na twitteru pytel s jásotem nad smrtí Darji Duginové, dcery Alexandra Dugina. Musím říct, že větší ubohost jsem za celý ukrajinsko-ruský konflikt ještě nezaznamenal. Jak se někdo může radovat nad smrtí mladé holky (ať už je dcerou kohokoliv), to opravdu nepochopím. Tihle lidé jsou pro mne naprosté lidské dno,“ poznamenal Rajchl.

„Ba co víc, dle mého názoru se jedná zcela jednoznačně o spáchání trestného činu Podpora a propagace terorismu dle ustanovení § 312e odst. 1 odst. 4 písm. a) trestního zákoníku, za což je sazba 5 až15 let. Dovolím si připomenout případ Čecha, jenž po teroristickém útoku ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch, při němž zemřelo 51 muslimů, napsal na svůj FB profil následující komentář: ‚Jak jim chutná jejich medicína. Dobrá práce???!“ Dostal za to 6 let. Nikdo neřešil, kolik teroristických útoků předtím spáchali muslimové na křesťany, tudíž by nikdo momentálně neměl řešit úlohu Ruska ve válečném konfliktu. Trestné je schvalování JAKÉHOKOLIV teroristického útoku, bez ohledu na to ‚kdo si začal‘,“ dodal Rajchl.

„Jsem hluboce přesvědčen, že jakýkoliv projev radosti nad smrtí jediného Ukrajince by byl okamžitě odstíhán. Proto je nezbytné, aby orgány činné v trestním řízení konaly se stejnou razancí i v tomto případě. Tady totiž nejde o to, kdo je v právu, nýbrž o to, že teroristické akce, při nichž dojde k usmrcení civilistů, jsou prostě tím nejodpornějším aktem, jaký svět zná,“ zmínil a požádal, aby mu lidé posílali screenshoty kohokoliv, kdo bude teroristický akt schvalovat nebo nad ním jásat.

„Budu naprosto systematicky podávat jedno trestní oznámení za druhým. A začnu u paní ministryně obrany Jany Černochové, která na twitteru napsala, že jí ‚není líto dcery ani truchlícího otce‘,“ řekl Rajchl.

„Pokud ji za tento výrok žádný státní zástupce neodstíhá, tak se definitivně potvrdí, že v našem státě neexistuje rovnost před zákonem. Dle mého názoru je tento výrok totiž zcela srovnatelný s výroky o ‚ochutnání vlastní medicíny‘ a ‚dobré práci‘, za něž vyfasoval Benedikt Čermák 6 let. Jasně se ukáže, jestli tady zůstaly alespoň poslední zbytky právního státu, nebo už definitivně žijeme v totalitě, kde mocní mohou v klidu dělat to, za co jsou plebejci posíláni za mříže,“ podotkl. 

Podle jeho slov se jej tato kauza jakožto otce tří dcer osobně nesmírně dotýká. „Chápu, že mne může kdokoliv nesnášet za mé veřejné projevy, ale co bych považoval za naprosto podlé, je to, aby si někdo svůj hněv vyléval na mých dcerách a paní ministryně by tomu ještě na twitteru tleskala. Proto tady a teď prohlašuji, že Jana Černochová je odporný lidský odpad. A kdokoliv jásá nad smrtí mladé holky, jen proto, že byla něčí dcerou, je pro mne na stejné úrovni. Hanba Vám, paní ministryně, hanba Vám!!!“ zakončil Rajchl.

Nielsen: Putinovi se povedlo zničit lidství

Nad slovy Černochové se podivil také exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. „To je fake, že? Ministryně české vlády schvaluje teroristický čin na civilní osobu?? Jako vážně?“ ptal se.

„Stojím si za každým slovem. Vaše slova mi připomínají bolševické propagandisty po operaci Anthropoid, pane doktore. Nebudete teď požadovat po rodinách parašutistů, aby se omluvily za atentát na R. Heydricha a po politicích, aby ho nenazývali hrdinským aktem, že ne?“ odvětila Černochová.

Kritiku k ministryni Černochové následně směřoval také právník Tomáš Nielsen. „Nezbývá mi, než s lítostí konstatovat, že pokud tohle veřejně prohlásí členka vlády, pak Putin už vyhrál. Povedlo se mu zdecimovat naši společnost, zničit lidství. Je mi z toho opravdu smutno, protože jedinou nadějí proti diktaturám je respekt k životu a k hodnotám humanismu,“ napsal.

„Není mi líto dcery …? Co o ni víte/víme? Hodně hraniční postoj, jeden by řekl, že takový východní,“ zareagoval také na Černochové slova advokát Radek Pokorný.

„‘§ 312e. Podpora a propagace terorismu. (1) ... nebo kdo veřejně schvaluje spáchaný teroristický trestný čin nebo pro něj veřejně vychvaluje jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.‘ Ministryně obrany uplatňuje kolektivní vinu a živí nenávist ke skupině osob na základě národnosti nebo státní příslušnosti. Ta nevinná žena se ničím neprovinila. S ministrem vnitra, který je podle všeho napojen na organizovaný zločin, jsou to členové vlády, jež jako první po listopadu 1989 se chce vrátit k důrazu na kriminalizaci verbálních projevů. To nám dávají pěkný příklad,“ napsal také Vlastimil Veselý ze Společnosti pro obranu svobody projevu.

Dugin nemá city, tvrdí Stehlíková

K celé věci se vyjádřila také exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. „Pár takových zrůd jsem znala; dcera je mu úplně ukradena. Dugin nemá city, žije pro ‚věčnost‘. Teď bude hrát hysterické divadlo, aby byl prohlášen za mučedníka (ačkoliv trpěla jeho dcera),“ podotkla.

reklama

autor: vef

Ing. Petr Mach, Ph.D. byl položen dotaz

SPD

Prý budete kandidovat za SPD? Proč právě za ně a ne za Svobodné? Vy s politiku, kterou razí Okamura a jeho názory souhlasíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

9:31 94,90 Kč. Tesco a Albert překonaly Švýcarsko, Češi nejásají

Kdo se letos rozhodl pořizovat sladkosti do mikulášské nadílky na poslední chvíli, toho dost možná č…