Parchant, na zblití. Osobnosti stále žijí tématem Zeman a okolí

07.11.2016 11:34

Novináři, aktivisté i politici vyjadřují na sociálních sítích nesouhlas s nápadem prezidenta Zemana, aby z vlády odešel ministr kultury Daniel Herman, neboť poškodil zájmy státu. Kupříkladu politický komentátor Jiří Pehe naopak navrhuje, aby v prvé řadě odešel Zeman.

Parchant, na zblití. Osobnosti stále žijí tématem Zeman a okolí
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman na návštěvě moravskoslezský kraj

„Myslím si, že by měl odejít z vlády, a je zajímavé, že tentýž názor vyjadřovalo mnoho občanů na mých setkáních, aniž jsem samozřejmě tyto názory jakkoli inicioval. Nicméně si nemyslím, že to ministr Herman udělá, i když poškodil zájmy svého státu a jednal proti usnesení své vlády, protože jeho touha být i nadále ministrem kultury bude silnější než cokoli jiného,“ uvedl prezident v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Pokud je kritériem pro odchod z funkce poškozování obrazu státu, měl by dle novináře Jiřího Pehe odejít v prvé řadě prezident Zeman.

Anketa

Bez ohledu na to, po čem toužíte: Jak to podle vás dopadne v USA?

hlasovalo: 6838 lidí

Jeho kolega z novinářské branže Alexandr Mitrofanov poukázal na to, že prezidentovi patrně nestačila za schůzku s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou odveta v podobě nevyznamenání ministrova strýce Jiřího Bradyho, ale chce potrestat přímo Daniela Hermana. „Strýček je málo. Má to odnést taky přímo synovec. Pan prezident je jako Miloš Čistič,“ zveřejnil Mitrofanov na Twitteru.

V podobném duchu okomentoval prezidentova slova i další novinář Martin Fendrych. „Zeman tlačí, ať Sobotka vyhodí Hermana. Prý poškodil zájmy státu, když se setkal s nobelikem dalajlámou. Ryze čínský pohled. Šikměj se mu oči,“ myslí si.

Poslanec za TOP 09 Jiří Koubek zdůraznil, že prezident má v personální otázce sám máslo na hlavě. „Zeman ukazuje prstem na ministry, kteří mají z vlády odejít. Má v kompetenci premiér. A co Mynář? Prověrku už má? Má v kompetenci Moskva?“ rýpl si politik do hradního osazenstva.

Na problematickou postavu Hradu – kancléře Mynáře – poukázal i lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka. „Prezident se pouští do personální politiky, která mu nepřísluší. A co ta, která mu přísluší, kancléř Mlynář už tu prověrku má?“ zveřejnil na svém twitteru.

Sobotka posouvá vládu na východ

Chystaná výměna členů vlády, kterak ji avizoval premiér Sobotka s odůvodněním, že někteří ministři jsou unavení, zaujala i aktivistu Tomáše Peszynského. „Tak podle ČT bude Sobotka měnit Němečka a Dienstbiera… Putinista Mládek zůstane. Takže ano… Jeho výměna konečně dává smysl… Posouvá vládu od západního směřování více k tomu východnímu… Díky, pane Sobotka, že tak bojujete za ty městské liberály,“ povzdechl si aktivista Pražského Majdanu. „On už dávno s tou svojí partají zhnědnul a je to také logické – takhle je má podle mého průměrný socdemácký volič nejradši,“ přizvukoval mu další aktivista a člen skupiny Kaputin Otakar van Gemund.

Peszynski se nedávno pustil i do politologa Petra Robejška, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvedl, že ho překvapil malý počet lidí, kteří přišli na Staroměstské náměstí vyjádřit nesouhlas s konáním našich nejvyšších ústavních činitelů. Čekal by větší účast, když je Praha metropolí. Robejšek z nastalé situace vyvozuje, že občanská společnost je asi podstatně menší, než to naznačuje četnost vystoupení jejích vůdců v médiích.

„Další zemanovsko-putinovský parchant se vybarvuje stále více… Podívejte se, jak používá ruské metody lhaní… Prostě si vytvoří vlastní fakt a pak se na něm zamýšlí… To je na zblití…“ reagoval Peszynski.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi

7:52 Do Maďarska už ne! Zjistili jsme, co se v ČR stane s uprchlíky, kteří „utečou“ Orbánovi

Ministerstvo vnitra přestalo vracet do Maďarska v Česku zachycené běžence bez dokladů, kteří se v té…