Paroubkův web: Chudí lidé budou prodávat orgány bohatým

26.01.2012 12:06

Server VašeVěc.cz, mezi jehož přední přispěvovatele patří Jiří Paroubek (NS-LEV21), přináší krátkou úvahu o tom, jak se kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) pokouší zlegalizovat prodej lidských orgánů. Jakým způsobem by se to mělo stát? Prostřednictvím bolestného, které bude vyplaceno dárcům orgánů. V narážce na zdravotní nadstandardy komentátor dokonce tvrdí, že si bohatí občané budou moci koupit ledvinu za nadstandardní bolestné.

Paroubkův web: Chudí lidé budou prodávat orgány bohatým
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

Komentátor serveru VašeVěc.cz František Štván ironicky chválí vládu za to, jak se chudým spoluobčanům snaží pomoci v jejich tíživé situaci. Hledá totiž cestu, která by sociálně slabým dovolila prodávat vlastní orgány.

Nemáte peníze? Prodejte ledvinu

František Štván zdůrazňuje, že otevřený prodej lidských orgánů je zakázaný a současná vláda se snaží tento zákaz obejít, když dárcům orgánů nabízí bolestné za čas prožitý na nemocničním lůžku a za ušlou mzdu.  Podle komentátora to lze však pochopit i tak, že vláda umožňuje majetným občanům nákup orgánů od těch chudších.

„Své podezření, že zákonodárci jednají v zájmu bohatých, opírám o aktuální zkušenost s morálním portfoliem vládnoucích politiků, které je příčinou vzniku zdravotních nadstandardů, které v praxi způsobí, že se bohatí (včetně dětí bohatých) dostanou k lepší zdravotní péči,“ píše komentátor.

Je prý jen otázkou času, kdy zákon majetným občanům dovolí zaplatit nadstandardní bolestné těm, kteří jim orgány darují. A hle, neoficielní nákup orgánů bude na světě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …