Patnáct sprostých slov. Nové pozdvižení kolem Kotleby

16.03.2016 12:11

Marian Kotleba, banskobystrický župan a nově zvolený poslanec, zasáhl do kulturního dění na Slovensku, a to poněkud neslavně. Podle serveru DennikN.sk nechal ukončit jedno divadelní představení v polovině hry, protože se mu nelíbila. Na jeho vkus byla příliš hrubá.

Patnáct sprostých slov. Nové pozdvižení kolem Kotleby
Foto: ČT24
Popisek: Marián Kotleba

Slovenský hejtman Marian Kotleba zavítal na divadelní představení ve městě Brezno. To, co slyšel na jevišti, se mu ale nelíbilo natolik, že hru nechal v polovině představení zastavit. Údajně kvůli příliš hrubým výrazům, které herci používali. Fakticky ukončení představení nařídila Marianna Kemková, zaměstnankyně z krajského odboru školství. Jednala prý na příkaz předsedy strany Kotleba - Lidová strana Naše Slovensko hejtmana Mariana Kotleby.

Gabriel Obernauer, předseda divadelního souboru, potvrdil pro Aktuality.sk, že hra několik expresivních výrazů opravdu obsahovala, ale vedení kraje o tom bylo informováno. "Říkali jsme, že představení není vhodné pro děti do 15 let a že obsahuje asi 15 vulgárních slov," uvedl Obernauer.  Úředníci žádali zmírnění výrazů, aby byla hra přístupná i dětem do patnácti let, jenže podle herců by pak hra ztratila smysl. V polovině představení vtrhla prý Kemková do zákulisí a hrozila, že představení musí okamžitě skončit. Jinak prý Kotleba z divadla odejde a opona bude stažena.

„Za více než padesát let jsme nic podobného nezažili. Teď si uvědomuji, že jsme měli pokračovat a uviděli bychom, co by se opravdu stalo,“ konstatoval Obernauer.

Sluší se dodat, že Marian Kotleba je radikální politik, jenž bývá na Slovensku označován za neonacistu. Faktem je, že se hlásí k tradicím fašistického Slovenského štátu, jenž se zrodil s požehnáním Adolfa Hitlera.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové coby osvoboditelé v Evropě končí. Ivan Hoffman o přepisování dějin

17:00 Rusové coby osvoboditelé v Evropě končí. Ivan Hoffman o přepisování dějin

POHLED IVANA HOFFMANA Generace, která zažila druhou světovou válku, vymřela, a s ní se poroučela i h…