Pavel Šafr se rozzuřil. Drahoš nepovažuje Babiše za hrozbu a navíc se vysmál Topolánkovi

07.11.2017 19:57

„Drahoš vstoupil do služeb Babiše,“ zlobí se na svém otevřeně protibabišovském serveru Forum24.cz jeho šéfredaktor Pavel Šafr. Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš totiž podle něho neoznačil Babiše za přímou hrozbu demokracie, a to Šafr zásadně odmítá. Proto akademika podezřívá, že vidina úspěchu ho dovedla až k tomu, že souzní s oligarchou.

Pavel Šafr se rozzuřil. Drahoš nepovažuje Babiše za hrozbu a navíc se vysmál Topolánkovi
Foto: Archiv PŠ
Popisek: Pavel Šafr

Profesor Jiří Drahoš není ani prvním, ani posledním ušlechtilým intelektuálem, kterého vidina vlastního úspěchu vede k souznění s oligarchou. „Babiš podle Drahoše nepředstavuje žádné riziko pro demokracii, hnutí ANO není nesystémová strana a z vlády Andreje Babiše nemá žádné obavy. To přesně potřeboval oligarcha slyšet,“ uvedl Šafr na svém webu Forum24.cz.

Mirek Topolánek jakožto nebezpečný konkurent v klání o post hlavy státu je podle Šafra pro Drahoše symbolem špatného chování a nerespektu k názorovým odpůrcům. „Topolánkova kandidatura je pak pro Drahoše špatným vtipem,“ dodal Šafr s tím, že profesor Drahoš je nyní v podstatě jeden ze dvou Babišových optimálních prezidentů.

„Babiš má tedy nyní dvě želízka v ohni, a to Zemana a Drahoše,“ říká Šafr. Obě tato řešení prezidentské otázky jsou podle Šafra pro Babiše komfortní a usnadní mu vládnout. U Zemana je prý výhodou hlubší mentální spojenectví i společná dlouhá historie. U Drahoše je zase lákavý ten ušlechtilý převlek před Evropou a delší očekávatelná budoucnost vládního pohodlí.

„Zeman i Drahoš jsou pro Babiše jako dvě milenky, které mu dávají najevo, že s ním za všech okolností chtějí vlézt do postele,“ říká Šafr s tím, že naštěstí mu do postele nevlezou kandidáti Horáček, Hilšer a Topolánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dah

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odmítáme tyhle brutální zásahy! Kováčik se u Moravce pořádně rozčílil na EU

13:23 Odmítáme tyhle brutální zásahy! Kováčik se u Moravce pořádně rozčílil na EU

Týden před Vánocemi uvítal Václav Moravec v Žižkovské věži předsedy dvou poslaneckých klubů – Jakuba…