Pekarová ze Svazu mládeže, Babiš vytuhne. Klaus ml. nikoho neušetřil

23.09.2021 9:17 | Ze sítí

Jak známo, zakladatel hnutí Trikolora Václav Klaus mladší z pozice lídra odstoupil a v těchto parlamentních volbách nebude kandidovat. Nyní ovšem natočil video, ve kterém formaci Trikolora Svobodní Soukromníci podporuje a jeho hlas má jistý. Ostatní strany totiž prý nenabízejí řešení nejpalčivějších problémů. Babiš podle něho vždy uhne a schválí zákony z Bruselu, Markéta Pekarová Adamová není u Pirátů jen náhodou a Tomio Okamura chce dle Klause zůstat v opozici a bojí se, že by měl 15 %.

Pekarová ze Svazu mládeže, Babiš vytuhne. Klaus ml. nikoho neušetřil
Foto: Repro Facebook
Popisek: Václav Klaus mladší vysvětluje, proč bude volit TSS

Anketa

Vadí vám, že se premiér Babiš ,,kamarádí" s Viktorem Orbánem?

7%
85%
hlasovalo: 36251 lidí
Václav Klaus mladší zmínil průzkumy, které dávají TSS šanci se dostat do Sněmovny, i když ji stále vedou jako uskupení, které má méně než nutných 5 %. Naděje podle něho tedy je. „Ale já tohle vůbec neřeším, protože žádná z těch čtyř stran, které mají jistotu, že se do Parlamentu dostanou, nenabízí řešení pro tuto zemi, vůbec se o to ani nepokouší,“ argumentoval poslanec.

Ostatní strany prý nenabízí nic pro lidi, kteří si myslí, že bohatství vzniká z práce, energetika a automobilismus se mají řídit podle fyziky a ekonomie, ne ideologie, a o Česku mají rozhodovat Češi místo bruselských úředníků, aktivistů a velkých korporací.

Doplnil, že se nejedná o „agitku proti Pirátům“, byť jsou mu pravděpodobně nejvíce názorově vzdáleni. „Ale když si vezmete soudružku Pekarovou, tak jak se od nich liší? No nijak, ta jen shodou okolností v té jejich partaji není a já tyhle typy pamatuji zamlada ze Svazu mládeže,“ rýpl si do šéfky jedné koaliční strany SPOLU. U Petra Fialy zase poznamenal, že říká, že jeho první volba jsou Piráti.

Babišovo ANO označil za „udržovací a marketingovou“ stranu. „Nakonec vždycky vytuhne a ustoupí, hlasuje pro ty levicové, neomarxistické, probruselské zákony. Babiš opravdu není Orbán,“ prohlásil. Jako poslední jistou stranu v Parlamentu vidí SPD. Kde ovšem nevěří Tomio Okamurovi a pokládá celé SPD za podnikatelský projekt. „Myslím, že se děsí, kdyby měli 15 %, že by museli vládnout,“ míní.

Dle Václava Klause mladšího volby nedopadnou dobře a žádná strana nenabízí řešení těch nejvážnějších problémů, Trikolora Svobodní a Soukromníci se o to alespoň snaží. „Pro mě je to jasná volba,“ zhodnotil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…