Peklo kolem Trumpa: „Rasisto!“„A co vykládáte vy? Nenávidíte USA“

18. 7. 2019 10:27

Že američtí demokraté na Donalda Trumpa a jeho slova reagují jako býk na červený hadr, je již velmi dobře známé. Nicméně, jeho nedávné vyjádření o kongresmankách ze zemí prolezlých korupcí nadzvedlo demokraty víc než obvykle. Tak, že si odhlasovali odsouzení prezidentových slov v Kongresu. A Ocasio-Cortezová, na kterou Trump zřejmě poukazoval, od té doby žhaví Twitter na prezidentovu adresu.

Peklo kolem Trumpa: „Rasisto!“„A co vykládáte vy? Nenávidíte USA“
Foto: Repro Twitter
Popisek: Čtyři kongresmanky uražené Donaldem Trumpem
reklama

Pro připomenutí, Donald Trump napsal toto: „Je tak zajímavé sledovat ‚progresivní‘ demokratické kongresmanky, které přišly ze zemí, jejichž vlády jsou nejzkorumpovanější a nejneschopnější na světě (pokud vůbec nějakou funkční vládu mají), naprostá katastrofa, jak teď s takovou vervou říkají, jak mají být Spojené státy, nejsilnější stát na Zemi, řízeny. Proč se nevrátí a nepomůžou spravit zločinem zamořené země, odkud pocházejí? A pak ať se vrátí a ukáží nám, jak se to dělá. Tyhle země potřebují vaši pomoc, včera už bylo pozdě. Jsem si jist, že Nancy Pelosiová (předsedkyně Kongresu – pozn. red.) by vám co nejrychleji zařídila víza.“

Anketa

Šíří prezident Zeman ,,ruské lži", jak tvrdí analytik Jakub Kalenský z americké Atlantic Council?

hlasovalo: 16413 lidí

 

Tentokrát měla Trumpova slova i oficiální dohru. Jak informuje list USAToday.com, po dlouhé a vyostřené debatě v dolní komoře amerického parlamentu došlo k odsouzení Trumpových výroků, což není překvapivé, vzhledem k tomu, že demokraté mají v Kongresu většinu. Jednání se prý několikrát zaseklo, protože Kongres má pravidla proti osobním útokům na prezidenta, která byla dle republikánů porušena.

Demokraté dle listu velice dlouho tlačili na to, aby republikáni hlasovali s nimi a taktéž odsoudili údajně rasistické výroky. Ale hlasující se nakonec prý drželi v liniích, které určili partaje, a návrh demokratů podpořili pouze 4 republikáni. Dle usnesení byly Trumpovy výroky rasistické a „legitimizovaly strach a nenávist k ‚novým Američanům‘ a lidem jiné barvy pleti“.

„Tyto komentáře z Bílého domu jsou ostudné, nechutné a jsou rasistické,“ řekla Nancy Pelosiová, předsedkyně Kongresu za demokraty. „Každý člen této instituce – demokrat či republikán – by se k nám měl připojit, aby odsoudil prezidentovy rasistické tweety. Udělat cokoliv jiného by bylo šokujícím odmítnutím našich hodnot a ostudnou abdikací na naši přísahu ochrany amerického lidu.“ Následovala dvouhodinová debata o tom, zda její slova porušila pravidla projevu v Kongresu, s výsledkem, že ano. Předsedajícího kongresmana hašteření a hádky znechutily natolik, že praštil kladívkem a opustil svůj post. „Zdá se, že nikdy nevynecháme příležitost napětí eskalovat,“ konstatoval. Postoj republikánů byl, že demokraté místo toho, aby řešili problémy země, řeší ideologické spory a osobu prezidenta.

Celý článek ZDE

Kongresmanka Alexandria Ocasio-Cortezová k tématu co chvíli přidávala své dojmy na Twitteru: „Dokud se od toho republikáni veřejně nedistancují, musíme předpokládat, že to schvalují.“ A dodala, že republikáni jsou „podezřele potichu“.

 

Dodala, že co je na slovech prezidenta dobré, je, že pak mohou být použita u soudu jako důkaz o jeho pohnutkách, když se bude soud snažit zvrátit Trumpovu legislativu. Tuto myšlenku převzala od deníku Washington Post.

 

Sám Trump k pokusům demokratů veřejně ho odsoudit v Kongresu řekl toto: „Ty tweety nebyly rasistické. Nemám kouska rasismu v těle! Takzvané hlasování, které má být zahájeno, je demokratická habaďůra. Republikáni by neměli ukázat slabost a skočit jim na to. Mělo by to být hlasování o sprostém jazyce, prohlášeních a lžích, které používají demokratické kongresmanky, u nichž usuzuji z jejich činů, že nenávidí svou zem. Sežeňte seznam těch hrůz, co vypustily ony.“

A Ocasio-Cortezová na to: „Máte pravdu, pane prezidente, vy nemáte kouska rasismu v těle. Máte rasismus v hlavě a bije ve vás rasistické srdce. Proto porušujete práva dětí a říkáte kongresmance, která reprezentuje vaši domovskou čtvrť, aby se „vrátila do své země“.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…