Peszynski se raduje: Vyplatilo se podporovat Ukrajinu! A podívejte, jak užitečnou práci dělají Evropské hodnoty

13.07.2016 8:14

Občanský aktivista a majdanista Tomáš Peszynski se na svém facebookovém profilu vyjádřil k plánu české armády, kdy v českých vojenských zdravotnických zařízeních by měli najít pomoc zranění ukrajinští vojáci po bojích s proruskými rebely či iráčtí Kurdové zranění v soubojích s džihádisty tzv. Islámského státu.

Peszynski se raduje: Vyplatilo se podporovat Ukrajinu! A podívejte, jak užitečnou práci dělají Evropské hodnoty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Tomasz Peszynski, odpůrce demonstrace 3. tábor lidu

Anketa

Kterého bývalého premiéra chcete zpět do politické funkce?

1%
34%
1%
55%
1%
3%
hlasovalo: 8566 lidí

„Naše armáda bude léčit raněné ukrajinské vojáky a raněné kurdské vojáky... Je to velká satisfakce pro všechny, kdo se angažovali za větší podporu Česka Ukrajině a samozřejmě podpora Kurdů je taky skvělá věc. Můžeme být rádi, i když samozřejmě lepší by bylo, kdyby této naší pomoci nebylo třeba,“ podotkl k plánu Peszynski.

Podle serveru Novinky.cz by mělo jít ročně o třicítku raněných. Náklady na leteckou přepravu vojenskými speciály a zdravotní péči by měly dosáhnout 30 milionů korun.

Původní text ZDE.

„V důsledku absence včasné a kvalifikované lékařské péče v konfliktních oblastech celá řada raněných umírá anebo zůstává doživotně postižena,“ řekl k programu ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Program jde nyní teprve do schvalovacího procesu. A poslanci se zlobí, že o něm nevěděli dříve. „Mrzí mě, že ministr o takové věci neinformuje,“ uvedl místopředseda výboru pro obranu Alexander Černý (KSČM).

Kromě armády se Tomáš Peszynski ve svém dalším statusu vyjádřil ještě k práci think-tanku Evropské hodnoty. 

„Máme tady brutalní hoax o muslimech... Už jsem ho viděl víckrát. A realita?“ poznamenal k níže uvedenému obrázku Peszynski.„Celý článek je postaven na dvou fotografiích ze střelnice v Hrobčicích, které na svém profilu na Facebooku publikoval majitel střelnice Čekanice-Tábor. Fotografie zachycují skupinku mužů tmavější pleti, neexistuje však žádný důvod z ní vyvozovat, že se jedná o muslimy, a ani autoři článku neposkytují k tomuto tvrzení žádný důkaz. Na základě těchto fotografií a bez uvedení jakýchkoliv dalších zdrojů je poté vystavěn celý příběh o trénování muslimů a přípravách na vedení džihádu v Čechách, který přináší i mnoho lživých zpráv,“ všímá si Pezsynski a dodává: „Evropské hodnoty. Good job!“

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Dítě Evropy. Ta humorná osoba fakt žije. Kandidátka ODS vychválila EU tak, že mnohým došla slova. Zakopala tím šance modrých?

14:22 VIDEO Dítě Evropy. Ta humorná osoba fakt žije. Kandidátka ODS vychválila EU tak, že mnohým došla slova. Zakopala tím šance modrých?

Fanatička, bolševička, eurohujerka, užitečný idiot… I takových kritických označení se dočkala kandid…