Petice z pohraničí na ministerstvo: Nezvládáme, povolte převoz pacientů do Německa

30.01.2021 21:02

Signatáři výzvy Otevřete hranice sanitkám upozorňují na zhoršující se situaci v chebské nemocnici a požadují po Ministerstvu zdravotnictví umožnit převoz pacientů do německých nemocnic. V chebské nemocnici údajně chybějí volné kapacity pro intenzivní péči. Ministr Blatný převážení pacientů přes hranice doposud odmítal.

Petice z pohraničí na ministerstvo: Nezvládáme, povolte převoz pacientů do Německa
Foto: Screen ČT24
Popisek: Vláda oznamuje další omezení pohybu

Anketa

Má Česko nakoupit a využívat ruskou vakcínu Sputnik V?

93%
7%
hlasovalo: 25483 lidí

Doteď se pacienti s koronavirem převáželi do jiných nemocnic v rámci kraje i mimo něj, i tam prý už místa docházejí, říkají signatáři. Na těžkou situaci v chebské nemocnici upozornil před dvěma týdny primář interny Stanislav Adamec. Situace se podle něj nijak nezměnila. Pacientů s covidem prý přibývá, zatímco personál byl posílen minimálně.

To potvrdil i Vladislav Podracký, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice, kam spadá nemocnice v Chebu a v Karlových Varech. Nemocnice proto pokračuje v převozu pacientů do větších nemocnic v rámci kraje, na vzdálenější trasy, třeba na Vysočinu nebo do Jihočeského kraje, využívá vrtulník armády.

Převoz pacientů do Německa navrhl Ministerstvu zdravotnictví před nedávnem hejtman Karlovarského kraje za hnutí STAN Petr Kulhánek. Ministr zdravotnictví Blatný ale tuto možnost odmítl. Řekl, že v ČR jsou dostatečné kapacity a není problém převážet případně pacienty do méně zatížených nemocnic.

V chebské nemocnici je k dnešku 14 pacientů s covidem-19 vyžadujících intenzivní péči a 41 pacientů na ostatních lůžkách. Počty pacientů se pohybují stále na hranici kapacit. V nemocnicích v Karlovarském kraji jsou nyní podle Ministerstva zdravotnictví kapacity oddělení ARO a JIP k dnešku volné ze tří procent, pátý den nejsou volná lůžka pro pacienty s covidem, pro ostatní jsou volná tři. K dnešku je tam volných 16 lůžek pro covidové pacienty a 35 lůžek pro ostatní pacienty. Jde tak o osm procent kapacity těchto lůžek v kraji.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

13:40 „Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

PŘEDVOLEBNÍ REPUBLIKA Město naplánovaných, ale nedodělaných staveb. Tak zhodnotil Brno průvodce po j…