Petr Robejšek píše o obraně před běženci. Sázet, že je zastaví Turci, prý opravdu není dobré

03.02.2016 16:32

Petr Robejšek píše na svém Facebooku o „pevnosti Evropa“ a vybízí evropské elity, aby samy a pořádně začaly bránit evropské hodnoty. Řešením podle něj rozhodně není to, že zaplatíme Turecku, aby běžence zadržovalo na svém území. Dopadne to podle Robejška tak, že Turecko si nechá zaplatit mnohem štědřeji, než bylo původně dohodnuto, a nakonec nám je sem stejně pošle. A nebude možné se mu příliš divit.

Petr Robejšek píše o obraně před běženci. Sázet, že je zastaví Turci, prý opravdu není dobré
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

Brusel vydal prohlášení, že bude důsledně kontrolovat, jak Turecko využívá peníze určené pro migranty v táborech. Petr Robejšek je zvědavý, jak se to unijním cifršpionům povede, když nedokázali přinutit ani vlastní členy, aby dodržovali podepsané smlouvy. V situaci, kdy Itálie neplní své dohodnuté povinnosti a premiér Renzi si ještě říká o další výhody, se prý vlastně ani nelze divit, že si prezident Erdogan řekne o pět miliard eur, ačkoliv před pár dny byly slavnostně dohodnuty miliardy tři.

„Evropské elity umí o hodnotách pateticky řečnit, ale neumí je bránit. Jakoby nechápaly, že západní hodnoty nejsou přirozené jako dýchání. Právě proto, že život lidí zlepšují, tak jejich uskutečnění a udržení něco stojí,“ píše k tomu komentátor.

Evropa je podle něj ostrovem uskutečněných ideálů v celosvětové záplavě chaosu. Jenže každému ostrovu hrozí od moře zaplavení, pokud si nepostaví hráz. Jenže evropské elity se prý nedokáží smířit s tím, že úspěšné mohou být jen důrazné a přímočaré akce, a raději spoléhají na pomoc Turecka nebo severoafrických zemí, což rozhodně nejsou optimální spojenci.

CELÝ TEXT ZDE

Robejšek zastává názor, že nejlepší jsou řešení, která provádí ten, kdo na nich má skutečný zájem, a dělá to, co je skutečně důležité. To je v tomto případě obrana jižního křídla EU před trvalým přílivem migrantů. A je třeba to udělat rychle a efektivně. „Že je to možné dokazuje příklad Maďarska,“ dodává.

Pokud chceme udržet západní hodnoty, nevyhneme se podle Robejška již dnes uvažování o „pevnosti Evropa“. Jenže pevnost si Evropané musí ubránit sami. Najmout si na to Turecko podle Robejška nepomůže.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…