Petr Robejšek po masakru v Londýně vážně varuje: Teroristické atentáty nejsou izolované trestné činy, nýbrž...

05.06.2017 17:40

Český politolog a ekonom Petr Robejšek, jenž stojí za stranou Realisté, se včera na svém facebookovém profilu vyjádřil k teroristickému útoku v Londýně, při němž zahynulo sedm lidí a desítky dalších byly zraněny. Ptá se, zda to takto půjde dál.

Petr Robejšek po masakru v Londýně vážně varuje: Teroristické atentáty nejsou izolované trestné činy, nýbrž...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek

„V Londýně se opět vraždilo. Budu s velkým zájmem sledovat, kdo se tentokrát zesměšní tvrzením, že se kvůli muslimskému teroru nesmíme nechat donutit ke změně našeho životního stylu. Už se totiž dávno stalo,“ míní Robejšek. Má podle svých slov rovněž dojem, že ti, kteří takto argumentují, chtějí vědomě nebo nevědomě zabránit tomu, aby lidé došli k závěru, že se ve skutečnosti nacházíme ve válce. „Teroristické atentáty nejsou izolované trestné činy, nýbrž atomové částice války mezi civilizací a barbarstvím,“ dodal.

Jak dodává, musíme si konečně přiznat, že představa o obecné platnosti západních hodnot se řadí do historické galerie těch utopií, které ničí lidské životy. „Je načase konečně pochopit, že západní hodnoty a práva neplatí všude na světě, a tudíž nemohou platit ani pro všechny lidi,“ podotkl politolog.

Když vlády civilizovaných zemí nedokážou tento fakt uznat a převést do své každodenní politiky, tak podle jeho slov ponesou velkou část viny na zániku západní civilizace. „A jestli je vůbec možné vidět něco dobrého na vraždách v Londýně, tak snad jen toto: Kvůli nim se zase o kus přiblížil okamžik, kdy se západní civilizace začne chovat jako ve válce,“ uzavřel.

Celý příspěvek Petra Robejška:

A takhle to půjde dál?

V Londýně se opět vraždilo. Budu s velkým zájmem sledovat, kdo se tentokrát zesměšní tvrzením, že se kvůli muslimskému teroru nesmíme nechat donutit ke změně našeho životního stylu. Už se totiž dávno stalo. A mám dojem, že ti, kteří takto argumentují chtějí vědomě nebo nevědomě zabránit tomu, aby lidé došli k závěru, že se ve skutečnosti nacházíme ve válce. Teroristické atentáty nejsou izolované trestné činy, nýbrž atomové částice války mezi civilizací a barbarstvím.

Proto si musíme konečně přiznat, že představa o obecné platnosti západních hodnot se řadí do historické galerie těch utopií, které ničí lidské životy. Je načase konečně pochopit, že západní hodnoty a práva neplatí všude na světě a tudíž nemohou platit ani pro všechny lidi.

Když vlády civilizovaných zemí nedokáží tento fakt uznat a převést do své každodenní politiky tak ponesou velkou část viny na zániku západní civilizace. A jestli je vůbec možné vidět něco dobrého na vraždách v Londýně tak snad jen toto: Kvůli nim se zase o kus přiblížil okamžik, kdy se západní civilizace začně chovat jako ve válce.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekli

6:21 Bez souhlasu rodiny. ,,Vystrčilův” profesor. Sesazení Zemana: Co neřekli

Znal prezident obsah odpovědí nemocnice senátorům? A schválili podání zprávy Miloš Zeman nebo jeho r…