Petra Procházková: Lidé na Donbasu pláčou po SSSR. Jsou lehce manipulovatelní

14.06.2018 11:02

O Rusku pohovořila novinářka a humanitární pracovnice Petra Procházková v Novém kostele v Litomyšli. Diskusi pořádala Česká křesťanská akademie v Litomyšli minulý týden ve čtvrtek.

Petra Procházková: Lidé na Donbasu pláčou po SSSR. Jsou lehce manipulovatelní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petra Procházková

„Ta normalizační doba možná nastupuje a ti Ukrajinci v tom zůstanou sami. Nejpravděpodobnější scénář je bohužel ten, který třeba funguje v Gruzii,“ podotkla k rusko-ukrajinským vztahům Procházková. V té souvislosti hovořila například o Abcházii. „Je to hrozná legrace, protože jakoby jedete do samostatné Abcházie, oni vám dají vízum, ale zároveň musíte projít kordonem ruských vojáků, kteří vás zkontrolují. Něco takového podle mého názoru bude na Donbase,“ dodala Procházková. 

Následně pohovořila o tom, že Kyjev by měl chystat podlost v době mistrovství světa, aby jej zkazil. Tou podlostí by měl být útok na Donbas. „Putin měl na to říci, že by chtěl varovat Ukrajince, že pokud se to stane, tak se má Ukrajina rozloučit se státností jako takovou,“ podotkla Procházková. 

Video najdete ZDE

„Celý konflikt na Ukrajině je složitý, málokdo mu rozumí,“ dodala Procházková. 

„Donbas vymřel kompletně a Stalin tam šikovně dovezl z různých koutů lidi... Když uměle vytvoříte takovouto skupinu, tak dlouhou dobu není sounáležitá a není schopná nějakého odporu,“ poznamenala Procházková. „Tito lidé nemají vztah k Ukrajině, ani k Rusku. Jediní, po čem pláčou, je Sovětský svaz. Jde o homo sověticus – produkt, který dávno přežívá ten stát. Tito lidé jsou velmi manipulovatelní,“ poznamenala dále Procházková.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ MICHAELY KRAUSOVÉ (16:08) V průběhu několika minulých týdnů se v médií…