Piráti a převzetí moci. Bude to tvrdý boj, ale dokážeme to, věří Richterová

20.07.2021 16:19

Pirátská poslankyně Olga Richterová uznala, že se jí se zaléváním květin v kanceláři žlutou konvičkou nepodařilo „obnovit rovnováhu přírody“. Piráti jsou podle ní po kritice jejich kampaně poučeni a „připraveni na tvrdý boj o naši zemi“. Právě bez tvrdého boje prý převzetí moci po říjnových volbách není možné. „Víme, že vrátit naší zemi budoucnost bez boje není možné. A že to bude tvrdý boj. Ale o to víc jsme odhodlaní dokázat to!“ burcuje Richterová.

Piráti a převzetí moci. Bude to tvrdý boj, ale dokážeme to, věří Richterová
Foto: Repro FB
Popisek: Pirátská poslankyně Richterová jezdí do práce na kole

Anketa

Co je problémem romského etnika v ČR?

hlasovalo: 12646 lidí
Richterová o konci s focením se se svou žlutou konvičkou přiznala na Facebooku. „Tak tohle je má poslední fotka s dost možná nejslavnější konvičkou u nás, která se dostala i na titulku Respektu,“ informovala a sdílela fotografii s Respektem v ruce.

Podle ní byla fotografie chyba, kterou si Piráti nemohou dovolit: „Uvědomujeme si, že jsme jako hlavní vyzyvatelé vlády Andreje Babiše pod obrovským drobnohledem a nemůžeme si dovolit chyby. A už vůbec ne zbytečné chyby, jako jsou víceznačné fotky v postech na sociálních sítích, kvůli kterým pak můžeme být pro srandu. Takže konvičku vracím zpět ke kytkám na parapet, kam patří.“

Konvička vzbudila dosti silné reakce, jelikož Richterová během focení s ní poučovala o „obnovení rovnováhy přírody“. Při zalévání kytek v kanceláři se nechala zvěčnit a pak vše sdílela s vážným sdělením, že nám „příroda dává jasné signály, že je něco v nepořádku“.

„Na vlastní kůži to všichni zažíváme v extrémních výkyvech počasí. Teď máme vedra, ale ještě nedávno jsme měli nejchladnější duben za posledních 60 let. Jenže mezitím jinou část planety v tu samou chvíli sužovaly rekordní teploty. Na Sibiři taje ‚věčně zmrzlá půda‘ permafrost a tamní lesy trápí požáry,“ varovala s konvičkou v ruce.

Fotografie však, podobně jako ta jejího kolegy Jakuba Michálka, jenž s lasem naháněl muže s bankovkami, vzbudila spíše posměch a parodické reakce.

Poslankyně nyní pirátských přešlapů lituje, dle ní totiž „mnoha lidem hodně záleží na tom, aby Piráti odvedli v kampani co nejlepší práci a podařilo se jim představit jejich program“, který je podle jejího názoru „nejlepším programem pro tuto zemi“.

Nyní jsou prý Piráti poučeni a vědí, na co musejí dávat pozor. „A tak jsme poučení o to, jak to dělat lépe a na co si dát pozor. Víc než kdy dříve také víme, že vrátit naší zemi budoucnost bez boje není možné. A že to bude tvrdý boj. Ale o to víc jsme odhodlaní dokázat to!“ hřímá poslankyně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neřídili, nemají kvalifikaci! Paroubek srazil Fialovy ministry. Jméno po jménu

22:55 Nic neřídili, nemají kvalifikaci! Paroubek srazil Fialovy ministry. Jméno po jménu

Expremiér Jiří Paroubek se ve svém komentáři pro server VašeVěc.cz vyjádřil k nové vládě premiéra Pe…