Piráti už kvůli Babišovým dotacím žalují i na Evropskou komisi. Diletanti, v Praze všichni vidí, co jste zač, vzkazuje jim premiér

17.05.2019 20:02

Piráti jsou nespokojeni s tím, jak je Evropská komise nečinná v rozhodování o údajném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Rozhodli se tedy Evropskou komisi zažalovat. Píše to server Echo24.cz.

Piráti už kvůli Babišovým dotacím žalují i na Evropskou komisi. Diletanti, v Praze všichni vidí, co jste zač, vzkazuje jim premiér
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Babiš Piráty následně nazval diletanty a neomarxisty a zkritizoval stranu za vedení Prahy. Piráti se přitom domnívají, že rozhodnutí o podezření mělo padnout již v lednu. „Jedná se o naprosto neakceptovatelný přístup Evropské komise, která za normálních okolností termíny dodržuje. Přistupuje z pro mě neznámých důvodů vůči Andreji Babišovi shovívavě, a proto musí zasáhnout Evropský soudní dvůr a definitivně rozhodnout,“ nechal se slyšet Ivan Bartoš. 

Stejně tak Evropskou komisi zkritizoval senátor za Piráty Lukáš Wagenknecht. Podle něj jedná Evropská komise protiprávně. Babiš na slova Pirátů reagoval ostře proto, že se domnívá, že je týden před volbami a jde o klasickou předvolební kampaň. 

Podezření ohledně porušení unijního nařízení o střetu zájmů ze strany Andreje Babiše vznesla loni nevládní organizace Transparency International ČR. 

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy

20:45 Klus a Hašek se s Babišem „nes*ali“. Padla vážná výzva. A pak přišel na řadu Zeman a vraždy

Dnes večer se v Praze uskutečnila již čtvrtá demonstrace v pořadí organizovaná spolkem Milion chvile…