Piráti uzavřou hlasování, zda bude Bartoš celostátní volební lídr

1. 12. 2020 6:30

Piráti dnes večer uzavřou své hlasování o tom, zda potvrdí svého předsedu Ivana Bartoše jako celostátního lídra pro sněmovní volby v příštím roce.

Piráti uzavřou hlasování, zda bude Bartoš celostátní volební lídr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš
reklama

Bartoš je jediným kandidátem, který vzešel z krajských nominací. V případě úspěchu ve stranickém hlasování bude i kandidátem Pirátů na předsedu či místopředsedu vlády a lídrem povolebního vyjednávacího týmu.

Piráti o Bartošově nominaci hlasují přes internet od pátku do dnešních 22:00. K získání pozice lídra potřebuje Bartoš získat víc než polovinu platných hlasů. Právo hlasovat má zhruba tisícovka Pirátů. Bartoš v nominační řeči uvedl, že by chtěl stát v čele středočeské kandidátky.

Před týdnem Piráti v referendu rozhodli, že budou jednat o volební koalici s hnutím Starostové a nezávislí. Do Štědrého dne má vedení strany za úkol vyjednat se Starosty koaliční smlouvu, první jednání se uskutečnilo v pondělí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

8:24 Kýbl nenávisti k Zemanovi a žádné argumenty! Hlásači neotřesitelné pravdy. Nevěřím. Ivan Vyskočil zametl s publicistou. A pak se vysmál Hrušínskému

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Kdo seje vítr, sklízí bouři,“ říká k situaci v USA herec Ivan Vysk…