Pirátská ,,hejtmanka": Ani jeden plakát nevylepím. I když bych se vedle těch strejdů vyjímala

07.09.2020 9:52

Krajské a senátní volby se kvapem blíží. Občané vyrazí do volebních místností už 2. a 3. října. Všechny strany tedy zahájily ostrou fázi volební kampaně. Nejinak tomu je i u Pirátů. Pirátská kandidátka na hejtmanku Moravskoslezského kraje Zuzana Klusová na rozdíl od kolegů z jiných stran kráčí trochu jinou předvolební cestou. Nahlédněte.

Pirátská ,,hejtmanka": Ani jeden plakát nevylepím. I když bych se vedle těch strejdů vyjímala
Foto: archiv Z. Klusová
Popisek: Zuzana Klusová, zastupitelka Karviné a lídr Pirátů v Moravskoslezském kraji

Kandidáti hnutí ANO do krajských voleb tradičně rozdávají koblihy a premiér Andrej Babiš (ANO) v předvolebním čase nikoli poprvé slibuje, že pošle českým seniorům poštou respirátory a roušky. Hnutí Starostové a nezávislí zase rozdává pochoutky s česnekem a věří, že právě česnek zapudí úpíry údajně přisáté na krajské rozpočty. Česnekem chtějí porazit i středočeskou hejtmanku za hnutí ANO Jaroslavu Pokornou Jermanovou.

Anketa

Je dobře, že Zeman nebude zvát Vystrčila na setkání ústavních činitelů?

86%
14%
hlasovalo: 20197 lidí

Strany také nechaly oblepit republiku plakáty. Hnutí Svoboda a přímá demokracie na nich kupříkladu propaguje zdravé školství bez inkluze.

Pirátská kandidátka na hejtmanku Moravskoslezského kraje však jde na celou kampaň trochu jinak. Upozornila na sebe už v době, kdy se v dolech společnosti OKD objevilo ohnisko koronaviru. Klusová mimo jiné prozradila, že horníci byli nuceni chodit do práce i v době, kdy byla prakticky celá republika vládou uzamčena do karantény.

Teď Klusová odmítá vylepit jen jediný plakát.

„Přestože bych se na billboardech ve společnosti postarších strejdů v košili vyjímala, nezaplatili jsme ani jeden. Jednak jako Piráti dlouhodobě bojujeme proti vizuálnímu smogu i nelegálním billboardům, druhak stojí billboardová kampaň statisíce až miliony a my jako strana bez podpory kmotrů a multimilionářů takhle za vaše hlasy utrácet nechceme. Chcem si vás získat otevřeností, prací, programem, občanským aktivismem a ochotou diskutovat, potkávat se,“ napsala na sociální síti. 

Krajské volby 2020

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tvrdá slova Dominika Duky. Nejmenoval, naznačil. Ale oni se v tom najdou

13:13 Tvrdá slova Dominika Duky. Nejmenoval, naznačil. Ale oni se v tom najdou

Lipovská a Nerušil. Tato jména vyčítají věřící i nevěřící kardinálu Dukovi. Nyní se arcibiskup vyjád…