Pirátský politolog bude rozhodovat, jak budete v Praze parkovat

10.05.2023 21:34 | Zprávy

Pirátský radní na Praze 11 a vystudovaný politolog Martin Duška plánuje reformu parkování v Praze. Jako nově zvolený předseda komise pro silniční dopravu a parkování v hlavním městě chce také prosadit dostupnost nabíjecích stanic po celé Praze.

Pirátský politolog bude rozhodovat, jak budete v Praze parkovat
Foto: pixabay.com
Popisek: Parkování - ilustrační foto

Duška na Twitteru informoval o tom, že byl zvolen předsedou komise pro silniční dopravu a parkování hlavního města Prahy. „Díky za důvěru radě HMP. Byl jsem jmenován předsedou komise pro silniční dopravu a parkování hlavního města Prahy. Čeká nás připomínkování významných dopravních staveb, reforma parkování v Praze, tlak na dokončení vnitřního okruhu a spolupráce na vnějším,“ vypočítal, co všechno ho v úřadu čeká.

Sám se prý vynasnaží, aby lidé v Praze více spoléhali na MHD, například na tramvajové linky. „Budu se snažit prosadit princip, že nové stavby musejí sloužit pro pěší a bezmotorovou dopravu. MHD má ve městě přednost. Nabíjecí stanice jsou dostupné po celé Praze. Tramvajový okruh a další trasy musejí být integrální součástí plánování projektů,“ slíbil Duška.

Martin Duška pochází z Prahy 11, kde vystudoval většinu škol. Středoškolské vzdělání absolvoval na Gymnáziu Evolution Jižní Město. Bakalářský titul podle životopisu na webu Wiki.pirati.cz získal v roce 2015 na Vysoké škole aplikovaného práva v oboru sociálně-právní činnosti. Magisterské studium pak absolvoval v roce 2018 na Metropolitní univerzitě Praha v oboru politologie. 

Dnes třicetiletý Duška se zajímá o vliv nových technologií na proměnu společnosti, výtvarné umění, historii. Českou republiku by rád viděl jako sebevědomou západní zemi, která si uchová svou středoevropskou kulturní povahu. V politice by se rád zasadil o transparentní stát, který je občanům oporou, nikoliv překážkou. Za největší problémy současnosti považuje podfinancované veřejné školství a neporozumění základům vědecké metody ze strany široké veřejnosti.

Od roku 2019 je radním na MČ Praha 11, je také členem Pirátské strany.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

9:20 Fialův úřad vzpomenul na Jakeše. To neměli dělat. Otočilo se to hned, i Babiš si přisadil

Úřad vlády na svých stránkách připomněl 35. výročí „slavného“ projevu tehdejšího generálního tajemní…