Pískání a křik na Miloše Zemana: Drsná dohra a řežba o to, co začne zítra. Kalousek se o sobě něco dozví

28.09.2016 19:55

„Český prezident je ostudnou součástí Putinovy dezinformační kampaně, jež chce rozbít jednotu EU a západních spojenců s cílem vrátit časy, kdy Rusko ve studené válce rozhodovalo o osudech světa,“ uvedla v anketě ParlamentníchListů.cz Džamila Stehlíková (LES). Jaroslav Foldyna (ČSSD) oponoval: „Vytváření rusofobie v české společnosti je snahou umělého vytváření nepřítele, aby se odpoutala pozornost od skutečných problémů. Světová finanční oligarchie žene svět do konfrontace, aby si zajistila zisky a moc. Sponzoři terorismu křičí, že oni jsou andělé míru, a realistickou politiku označují za ďáblovo znamení. Kdo prosazuje tradiční hodnoty, ten je podle nich agentem Kremlu a Putina.“

Pískání a křik na Miloše Zemana: Drsná dohra a řežba o to, co začne zítra. Kalousek se o sobě něco dozví
Foto: KPR- Hana Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman na oficiální návštěvě pardubického kraje

„Cestou na kágébáckou konferenci pořádanou Putinovým důvěrníkem Jakuninem, zařazeným na sankční seznam našich spojenců, se Miloš Zeman zastaví ve Staré Boleslavi, na pouti k poctě patrona naší země. Svatého Václava nazval symbolem servility a kolaborace a jeho svátek ‚svátkem ohnuté páteře‘. Moc bych si přál, aby mu zítra tato slova uměl připomenout primas český, kardinál Duka, a svatého Václava se vůči Zemanovi zastal. Vím ale, že to neudělá. Tak i alespoň tyto náš stát hanobící výroky připomeneme my, až bude zítra kardinál vítat prezidenta u lebky svatého Václava,“ napsal večer před svátečním dnem na Facebooku předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

A skutečně před projevem prezidenta ve Staré Boleslavi několik lidí pískalo a křičelo hanba. ParlamentníListy.cz se obrátily v anketě na politiky s prosbou o okomentování této události. I toho, zda je podle nich správné, že prezident na Rhodos jede. Zeptaly se jak těch, kteří mají k prezidentovi blízko, tak i jeho názorových oponentů. Do té první skupiny patří místopředseda Strany práv občanů Marian Keremidský. Ten napsal: „Projev pana prezidenta v den jeho narozenin ve Staré Boleslavi, kde mimo jiné říká, že ... celá Evropa znovu hledá své kulturní kořeny v náporu islámského fundamentalismu, a snažme se učinit vše pro to, abychom se k těmto kořenům opravdu vrátili, ukazuje, jak si jako jeden z mála našich vedoucích představitelů uvědomuje složitost naší doby, kdy Evropa čelí náporu nelegální imigrace.“ Slova Miloslava Kalouska, který podle něj prezidenta Miloše Zemana kritizuje vždy a všude, nemá cenu komentovat. „Pan Kalousek by pana prezidenta kritizoval za každou jeho zahraniční cestu, kterou mu neschválí Karel Schwarzenberg. Jinak na Rhodos pana prezidenta doprovází i bývalý prezident Václav Klaus a je dobře, že český prezident je v zahraničí vítán a jeho proslovy jsou považovány za velice aktuální a podnětné, což dokázal i jeho nedávný projev na zasedání OSN V New Yorku,“ domníval se.

Další místopředseda Strany práv občanů, Luboš Smrčka, stojí při prezidentovi. „Vážím si našeho prezidenta pro jeho státnický rozhled. Názory pana Kalouska nejsou správné,“ uvedl.

Benešík: Prezident obdivuje Čínu, jak stabilizuje společnost, a podporuje Putinův autoritářský režim

Místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík to vidí jinak. „Nebyl jsem tam, takže nevím, co se v Boleslavi přesně stalo. Pokud ale někteří lidé vyjadřovali nesouhlas z přítomnosti prezidenta na této akci, tak bych k tomu řekl: Připomínáme si dnes nejen svátek svatého Václava, ale také den české státnosti. Jestli prezident říká otevřeně, že obdivuje způsob, jakým Čína dokáže stabilizovat společnost, a otevřeně podporuje autoritářský režim Vladimira Putina, který lituje, že se rozpadl Sovětský svaz, a bagatelizuje okupaci Československa sovětskými vojsky v roce 1968 či ji dokonce nazývá bratrskou pomocí, pak se nedivím, že někteří lidé vyjadřují nad prezidentem, který má takové názory a podporuje takové režimy, nesouhlas,“ sdělil.

Co se týče jeho návštěvy na konferenci na Rhodosu, to podle Benešíka není dobrý nápad. „Měl by trochu jako prezident vážit akce, kterých se zúčastní. Je to konference pořádaná Putinovými kamarády. A jestli ten režim lituje rozpadu celého východního bloku, kde jsme byli vazalové, měl by se prezident jako správný Čech proti této politice ohradit,“ objasnil. Povšiml si též, že na stejnou akci jede i předchozí prezident Václav Klaus. „Nemůžeme se tomu divit. Mě by velmi zajímalo, jakým způsobem se Václav Klaus dostal na studie v zahraničí v době normalizace. Pan Klaus má velké znalosti, je erudovaný, to se mu musí nechat. Ale za socialismu v době, kdy můj otec neměl ani na střední školu, tak on byl na studijních pobytech na Západě,“ podivil se.

Farský: Kdo seje vítr, sklízí bouři

Do opačného tábora patří Jan Farský (Starostové pro Liberecký kraj). „Kdo seje vítr, sklízí bouři. Zeman a jeho tým na Hradě jsou bezpečnostní hrozbou pro Českou republiku a ohrožují její nezávislost. Připojit se k oslavě české státnosti a následně odjet na konferenci mocnosti, která čtyřicet let okupovala českou zemi a teď napadla suverénní státy Evropy a rozvrací českou společnost propagandou a prostřednictvím lží, je chucpe,“ domníval se.

Veleba: Křičet a pískat na prezidenta je projev úpadku

A zase z jiného soudku. „Pokládám to za projev celkového úpadku a dekadence, kde v naší zemi není nic hanba. Ani křičet a pískat na prezidenta v den svátku, který se váže k základům naší státnosti. Je to ale jistý posun pravdoláskařů, křičet je mírnější, než házet vajíčka,“ konstatoval Jan Veleba, předseda Strany práv občanů.

„Kdybych mohl odmyslet mnoho předchozích vyjádření pana prezidenta, tak bych jeho dnešnímu vystoupení věřil a vyzdvihl bych, že zmínil křesťanské kořeny naší státnosti a kultury. Jenže ostatní souvislosti mi v pozitivním hodnocení brání. Pískot k této slavnostní příležitosti ale nepatřil,“ sdělil místopředseda ODS Martin Kupka.

Foldyna: Sponzoři terorismu křičí, že jsou andělé míru

Miroslav Kalousek je zombie české politiky a jako takový se chová, myslí si kandidát na hejtmana v Ústeckém kraji Jaroslav Foldyna (ČSSD). „Vytváření rusofobie  v české společnosti je snahou umělého vytváření nepřítele, aby se odpoutala pozornost od skutečných problémů. Světová finanční oligarchie žene svět do konfrontace, aby si zajistila zisky a moc. Sponzoři terorismu křičí, že oni jsou andělé míru, a realistickou politiku označují za ďáblovo znamení. Kterým častují kdekoho. Kdo prosazuje tradiční hodnoty, ten je podle nich agentem Kremlu a Putina,“ napsal a pokračoval: „Věřím v soudnost občanů naší země, kteří tuto hanebnost prohlédli Gottwaldovým pohůnkům a stejně tak ji prohlédnou těm novodobým Jasánkům, Jandům a pražské kavárně. Pan prezident nenadbíhá ani Kremlu, ani Washingtonu. Je politikem lidu, který jej zvolil. Za což jsem rád.“

„Jsme demokratická země a lidé mohou demokraticky vyjadřovat své názory. Podle mě by spíše pan prezident měl vědět, zda lidi sbližuje... V názorech Miroslava Kalouska nenacházím dlouho logiku, a tak nevím, proč je komentovat,“ uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Stehlíková: Český prezident je ostudnou součástí ruské dezinformační kampaně

Džamila Stehlíková z Liberálně ekologické strany připomíná, že její dobrý známý, novinář Ondřej Kundra, autor knihy Putinovi agenti, také podal přihlášku na konferenci Dialog civilizací, kterou pořádá „Putinův agent“ Vladimír Jakunin na ostrově Rhodos, ale byl odmítnut. To prý ukazuje, co je to za akci. „Zeman je jedním z nejotevřenějších Putinových agentů v té části světa, kterou považujeme za Západ, avšak Putinovo Rusko za oblast svého zájmu. Český prezident je ostudnou součástí Putinovy dezinformační kampaně, jež chce rozbít jednotu EU a západních spojenců s cílem vrátit časy, kdy Rusko ve studené válce rozhodovalo o osudech světa,“ myslí si. Čím podle ní méně má Rusko na světovou velmoc hospodářsky, tím více používá zakázané zbraně – lži, dezinformace, očerňování kohokoliv a jakkoliv, a eskalaci války v Sýrii. „Je ostudné, že těmto pro světový řád destrukčním cílům napomáhá prezident České republiky,“ dodala.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Oldřich Szaban

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Makovice hloupých voličů. Guláš jim zkysne! Hřebejk tuší cestu v řiť

14:38 Makovice hloupých voličů. Guláš jim zkysne! Hřebejk tuší cestu v řiť

Když dala televize CNN Prima News prostor docentu Miloslavu Ševčíkovi, který kandiduje za TSS do Sně…