Po útoku ve Francii není potřeba zvyšovat v ČR opatření, uklidňuje Hamáček

12.12.2018 15:44 | Zprávy
autor: mp

Po úterním útoku ve Štrasburku není podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zapotřebí zvyšovat v Česku bezpečnostní opatření. Policie je preventivně posílila 1. prosince v souvislosti s vánočními svátky a trhy. Bezpečnostní složky monitorují veškeré možné hrozby v Česku i v zahraničí, dodal Hamáček na Twitteru. Zprávu přinesla ČTK.

Po útoku ve Francii není potřeba zvyšovat v ČR opatření, uklidňuje Hamáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

To, že jsou současná opatření dostatečná, potvrdil i policejní prezident Jan Švejdar. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) česká vláda zvláštní kroky kvůli útoku dělat nebude.

Podle Babiše je teroristický útok ve Štrasburku tragédií i kvůli tomu, že se stal ve městě, kde sídlí Evropský parlament a další instituce. Jde o varování, řekl dnes při odchodu z jednání sněmovního hospodářského výboru. Připomněl rovněž rozhodnutí Ústavního soudu, podle kterého soudy budou znovu přezkoumávat zákonnost zajištění cizinců i po jejich propuštění nebo deportaci. „Přicházejí cizinci – pokud si berou naše manželky účelově – sledujeme to, ale bylo by dobré, kdyby to všichni občané naší země vnímali, že musíme naši bezpečnost hlídat, a my to i děláme samozřejmě,“ dodal. Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) v nedávno zveřejněné výroční zprávě uvedla, že zaznamenala nový trend: sjednávání účelových sňatků Češek s cizinci.

Na Twitteru premiér ve francouzštině vyjádřil soustrast rodinám obětí a popřál brzké uzdravení zraněným. „Česká republika je odhodlána stále stát po boku Francie tváří v tvář zbytečnému násilí a všem činům pramenícím z nenávisti,“ napsal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …