Po zvolení Ondráčka to ve Sněmovně znovu jiskří: „Mlátička“ má funkci, Babiš má klid na práci

02.03.2018 13:55

Zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) hodnotí opoziční poslanci jako skandální a smutné. Jejich slova přinesla ČTK.

Po zvolení Ondráčka to ve Sněmovně znovu jiskří: „Mlátička“ má funkci, Babiš má klid na práci
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Zdeněk Ondráček

Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že zvolení Ondráčka je dalším důkazem spolupráce hnutí ANO a KSČM. Podle předsedy Starostů Petra Gazdíka je Odráčkovo zvolení fackou české demokracii.

„Je to velmi smutná věc, když tu máme komunistu, který zasahoval proti demonstrantům, vůbec nijak tuto věc nereflektuje a máme ho v čele bezpečnostního orgánu Poslanecké sněmovny,“ komentoval před novináři Odráčkovo zvolení lidovec Marek Výborný. Fakt, že Ondráček bude předsedou komise, která dohlíží na činnost policie, je podle něj skandální.

S místopředsedkyní TOP 09 Pekarovou Adamovou shodně prohlásili, že zvolení Ondráčka je zvlášť smutné vzhledem k tomu, že letos uběhlo 70 let od komunistického puče.

Ondráčkovo zvolení prošlo o jeden hlas. Odpůrci upozorňovali zejména na to, že Ondráček v roce 1989 zasahoval při protirežimních demonstracích. Výsledek volby podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury dokládá spojenectví komunistů a hnutí ANO. „Odborník mlátička má funkci a Andrej Babiš a jeho vláda může v klidu makat,“ uvedl Stanjura. Pokládá za neuvěřitelné, že 64 poslanců z jiných klubů než KSČM „hlasovalo pro člověka, který s obuškem v ruce v roce 1989 bránil socialismus a komunistický režim“.

Pro Ondráčka podle součtu hlasů zřejmě hlasovali také někteří poslanci hnutí ANO. „Je to další v řadě důkazů, že funguje koalice komunistů a hnutí ANO,“ řekla Pekarová Adamová novinářům. Na společné hlasování ANO a KSČM poukázali také přestavitelé STAN. „Komunistický esenbák vede silovou komisi. A to vše ‚díky‘ hlasům ANO,“ uvedl na Twitteru místopředseda Starostů Vít Rakušan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…