Poche vstává ze židle: Vojtěch Filip není personálním ředitelem ČSSD!

16. 6. 2018 12:22

Europoslanec sociální demokracie Miroslav Poche zaregistroval, že jeho případný vstup do vlády na post ministra zahraničí už odmítá nejen prezident Miloš Zeman, ale také komunisté. Právě jim teď poslal pádnou odpověď.

Poche vstává ze židle: Vojtěch Filip není personálním ředitelem ČSSD!
Foto: red
Popisek: Miroslav Poche
reklama

Pražský sociální demokrat Miroslav Poche by se teoreticky mohl stát  ministrem zahraničí v příští vládě Andreje Babiše. Jeho případné jmenování se však nezamlouvá komunistům, kteří by měli druhý Babišův kabinet podporovat z opozičních lavic. Podle Zemana i KSČM je Poche příliš vstřícný k uprchlíkům.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Poche to opakovaně odmítl. Navíc jak na Hrad, tak do KSČM vzkázal, že v řadách sociální demokracie cítí podporu a Hradu ani komunistům rozhodně neustoupí. Podpory se mu prý dostalo i od předsedy Jana Hamáčka, který bude s Babišem během soboty jednat i o personálních otázkách a europoslanci prý přislíbil, že ho podpoří.

Politikovi se zdá, že spor o něj je ve skutečnosti jen zástupným problémem, proto nechce ustupovat. Kdyby cítil, že fungování vlády brání opravdu jen jeho osoba, prý by ustoupil, ale takhle ne.

„Jde o zástupný argument a mně se zdá, že pan Babiš si místo soc. dem. začíná vybírat do koalice jiné partnery. Asi v KSČM, možná se vrací do hry SPD. Pro mě je to překvapení a je nutno počkat na schůzku mezi panem Babišem a Janem Hamáčkem,“ pokračoval.

Výroky hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka vůči své osobě vůbec komentovat nechtěl. Ale předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi poslal jasný vzkaz.

„Mluvil jsem dnes s Janem Hamáčkem. Dokonce jsem ho vzbudil po deváté ráno a jasně jsme mluvili o tom, že mě navrhne a že předseda KSČM Vojtěch Filip není personálním ředitelem sociální demokracie,“ pravil europoslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníků je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

17:38 Tohle se chvilkařům líbit nebude. Šéf týdeníků je protáhl bahnem. Název nesedí, netransparentní úvazky...

Dělá spolek Milion chvilek pro demokracii chybu, když vyráží do ulic kvůli Stanislavu Křečkovi? Publ…