Podepište Dienstbierovi, prosí Bohuslav Sobotka spolustraníky

22.09.2012 8:52

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozeslal dopis všem více než 23 tisícům členů své strany. V něm spolustraníky burcuje, aby agitací mezi svým okolím pomohli prezidentskému kandidátovi strany Jiřímu Dienstbierovi nasbírat padesát tisíc podpisů pod prezidentskou kandidaturu.

Podepište Dienstbierovi, prosí Bohuslav Sobotka spolustraníky
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD zahájila předvolební kampaň pro krajské a senátní volby 2012 jízdou vlakem
reklama

„Výsledky voleb budou mít strategický význam pro celou zemi a její další směřování,“ píše podle MF DNES v dopise Sobotka. „Už dnes rozbíhající se kampaň před prezidentskou volbou a snaha různých zájmových a finančních skupin prosadit svého kandidáta na prezidenta významně ovlivňují atmosféru před říjnovými volbami do Senátu a krajských zastupitelstev,“ upozorňuje. Naráží tím nejspíš zejména na Miloše Zemana, který přímo útočí na voliče ČSSD.

Dienstbier se o svou účast v soutěži o prezidentské křeslo obávat nemusí- jeho strana má dostatek poslanců a senátorů k tomu, aby jej mohli nominovat oni. Jenže prezidentský kandidát si na sebe sám upletl bič, když oznámil, že chce sesbírat i padesát tisíc podpisů lidí, aby se mohl prokázat jednoznačnou veřejnou podporou.

Zatím se mu však příliš nedaří ani v předvolebních průzkumech, kde výrazně zaostává za Janem Fischerem a Milošem Zemanem, ani při sběru podpisů. Proto předseda Sobotka sociální demokraty vyzývá, aby sami podepsali arch s podporou Dienstbierovy kandidatury (který byl k dopisu přiložen), požádali o podpis i své příbuzné a známé a do 12. října arch poslali vedení ČSSD. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pakárna!“ Byl někdy ve škole? Babiš to schytal za svůj plán pro děti. Posuďte sami

6:40 „Pakárna!“ Byl někdy ve škole? Babiš to schytal za svůj plán pro děti. Posuďte sami

Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že školy po znovuotevření zajistí metrový odstup žáků. „Byl pan …