Podle Pavla lze od Babiše v kampani před druhým kolem očekávat lži

15.01.2023 6:15

Pokud bude kampaň bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) vypadat jako jeho tisková konference po prvním kole prezidentské volby, lze z jeho strany očekávat pouze samé lži. ČTK to řekl generál ve výslužbě Petr Pavel, který se s Babišem ve druhém kole utká. Babišovy výroky, v nichž ho označil za komunistického rozvědčíka, Pavel popsal jako kňučení. Uvedl také, že má zajištěné financování na druhé kolo kampaně.

Podle Pavla lze od Babiše v kampani před druhým kolem očekávat lži
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Pavel postoupil do druhého kola prezidentské volby. V jeho volebním štábu bylo veselo

"Pokud bude vypadat tak jako ta tiskovka, tak to bude z jedné strany samá lež a z druhé strany snaha ukázat lidem, že je tu také jiné řešení," uvedl Pavel na adresu svého soupeře. "Já se budu snažit oslovovat voliče jako dosud, dávat racionální návrhy na řešení současné těžké situace, dávat jasně najevo, že z mé strany žádné lži ani překrucování neuslyší, že férově uslyší, jak se situace má a co můžeme dělat," řekl.

Babišovy výroky označil za kňučení. "Zřejmě asi ztratil hlavu. Jestli tři desetiny procenta stačí k tomu, aby se tak vyděsil, tak si myslím, že to druhé kolo asi nebude tak těžké," poznamenal.

Pavel později v České televizi řekl, že sám nemusí na Babiše shánět žádné lži. Bývalý premiér toho v minulosti sám udělal tolik, že na to stačí pouze ukázat, řekl.

V TV Nova se také nechtěl vyjadřovat k Babišovým spekulacím, že se proti šéfovi ANO chystají kompromitující materiály o jeho údajné spolupráci se sovětskou tajnou službou KGB. "Myslím, že nic z toho samozřejmě nebude hrát roli, protože já se těmto věcem nechci věnovat. Je to nesmysl. Hádat se s ním o takových lžích nemá smysl," řekl Pavel. "Něco to ukazuje o způsobu uvažování Andreje Babiše," dodal.

Pavel také uvedl, že bude v příštích dnech jednat o konkrétní podobě spolupráce v kampani s Danuší Nerudovou, Pavlem Fischerem a Markem Hilšerem, kteří ho podpořili. Jejich podpory si váží. V nadcházejících dvou týdnech plánuje cesty do regionů, setkávání s občany i účast v debatách. Financování kampaně má zajištěné v plném rozsahu. Zákonný limit umožňuje deset milionů korun.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

22:40 Tak kdo tady straší lidi? Babiš toho má dost. Ať už Řehka nemluví...

Náčelník generálního štábu Armády ČR Karel Řehka poslance upozornil na nebezpečí konfliktu Ruska se …