Podle Schulze není EU dokonalá, nic lepšího ale v Evropě nevzniklo

11. 4. 2014 11:21

Evropská unie není dokonalá, musí být spravedlivější a demokratičtější, nic lepšího ale v Evropě v jejích dějinách nevzniklo. Na konferenci na Pražském hradě k desátému výročí členství České republiky v EU to dnes řekl předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Vstup Česka a dalších devíti států do Unie 1. května 2004 přitom označil za epochální záležitost.

Podle Schulze není EU dokonalá, nic lepšího ale v Evropě nevzniklo
Foto: Europarl.europa.eu
Popisek: Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz

Schulz ve svém projevu připomněl války a období nesvobody v dějinách starého kontinentu, kterým právě sjednocení Evropy učinilo konec. „Prvního května 2004 srostlo v Evropě to, co v Evropě patřilo k sobě," uvedl německý politik.

„Evropa asi není perfektní, musíme ji zlepšit. Určitě není dostatečně spravedlivá, musíme ji učinit spravedlivější. Není dostatečně demokratická, musíme ji učinit demokratičtější. Ale nic lepšího než sjednocení se Evropě v jejích dějinách nestalo," zdůraznil Schulz.

„První květen 2004 to byla epochální událost. Po několika staletích válek a potlačování se deset států spolu s námi vydalo na cestu, jak společně zajistit mír," vyzdvihl přínos EU a jejího rozšiřování. Evropskou unii přitom označil za „jeden z nejskvělejších projektů lidských dějin".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drtinová, Veselovský a Šídlo kázali studentům: Ten "alternativní pohled" často znamená lež. Pak se posmívali Soukupovi, že mu jeho média ekonomicky zkolabují

19:53 Drtinová, Veselovský a Šídlo kázali studentům: Ten "alternativní pohled" často znamená lež. Pak se posmívali Soukupovi, že mu jeho média ekonomicky zkolabují

REPORTÁŽ Politici vždy zasahovali do médií, ale dnes je to ještě sofistikovanější. Záleží na autocen…