Podporujeme bydlení. Bartoš sdělil jak

26.04.2023 13:14 | Ze sítí

Šéf Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš se na svém facebookovém profilu rozepsal o bydlení, konkrétně o projektu Bydlení pro život. „Připravili jsme zákon o podpoře v bydlení, dáváme peníze do stavby bytů, pomáháme obcím s přípravou výstavby a protlačili jsme stavebák Sněmovnou,“ zmínil.

Podporujeme bydlení. Bartoš sdělil jak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš

„Bydlení. A naše roční práce na něm. Kde teď jsme? Všichni tu situaci nějak vnímají. Zejména mladí lidé po škole, samoživitelky, senioři, domácnosti s napjatějším rozpočtem a další. Není to dobré. Když proti tomuto problému nikdo nic dlouhá léta neudělal, je jasné, že se začal valit jako těžký kámen. Tak jsme se dostali tam, kde teď jsme. To, co tu dlouhodobě chybí, je nějaký ucelený přístup, a hlavně dobře investované peníze,“ zmínil Bartoš.

„Proto představujeme projekt Bydlení pro život! Spadá pod něj celý náš plán, jak ten problematický balvan zastavit. A spousta věcí se už děje. Připravili jsme zákon o podpoře v bydlení, dáváme peníze do stavby bytů, pomáháme obcím s přípravou výstavby a protlačili jsme stavebák Sněmovnou. Naší ambicí je do dostupného bydlení v následujících letech poslat kontrolovaně až 20 miliard korun a zajistit, aby se ceny nájmů daly znovu zvládat,“ dodal Bartoš.

„Jedním z dalších kroků je spuštění programu Nájemní bydlení, ve kterém jsme připravili na výstavbu nájemních bytů 800 milionů korun. Větší část podpory – půl miliardy – je VÝHRADNĚ pro obce, poněvadž ty nejlépe ví, jaké má bydlení v jejich revíru specifika. Byty podpořené z těchto peněz budou nabídnuté právě mladým, seniorům a lidem, kteří se sami starají o děti. Pomalu, polehoučku se nám daří bydlení měnit k lepšímu. Díky, že jste u toho s námi,“ zakončil ministr.

„‚Bartoš! Počkej, až přijedeš do Ústí!‘ Petr, 32 let. No, tak já jsem přijel. Zase. Tentokrát na finální prohlídku bytů, které město nově zrekonstruovalo za peníze poskytnuté námi ze státního fondu. V těchto bytech budou žít rodiče se zdravotně znevýhodněnými dětmi, oběti domácího násilí, mladí opouštějící dětské domovy, nebo policisté, zdravotníci a učitelé. Stálo to 35 milionů a za tu cenu se povedlo zrekonstruovat hned 33 bytů. To je dobrý poměr, ne?“ napsal také Bartoš na svém facebookovém profilu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…