Útoky na křesťany se v kdysi poměrně tolerantní zemi staly v posledních letech prakticky normou. Křesťané se v zemi již dávno necítí bezpečně, protože současná vláda není schopna útokům muslimských radikálů zabránit. V prosinci například došlo k teroristickému útoku na katedrálu sv. Marka v Káhiře, při kterém zahynulo sedmadvacet křesťanských věřících. Za poslední tři roky zemřelo v zemi v důsledku teroristických útoků nejméně 500 osob.
Vedle teroristických útoků se však množí především individuální násilnosti. Jedna z nich skončila tragicky v Alexandrii jen před několika málo dny. Jak konstatuje mezinárodní nevládní organizace International Christian Concern (ICC) se sídlem ve Washingtonu, v egyptské metropoli zaútočil muslimský radikál na majitele malého obchůdku nožem. Z pořízených video záběrů bezpečnostní kamery je zřejmé, že oběť o útočníkovi do poslední chvíle nevěděla.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro




