Podvod Kalouska a Topolánka! Babiš šlehal opozici a zlobil se na TV

15.11.2020 18:41 | Zprávy
autor: vef

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k současné koronavirové situaci, ale i potvrdil seniorům, že obdrží příspěvek 5 000 korun. Věnoval se také superhrubé mzdě, kterou nazval jedním z mnoha podvodů dua expremiéra Mirka Topolánka a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09).

Podvod Kalouska a Topolánka! Babiš šlehal opozici a zlobil se na TV
Foto: FB A. Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Začal bych se situací s pandemií covid-19. Chtěl bych poděkovat ministru Blatnému, že připravil, teď už pod zkratkou PES, protiepidemický systém. Je to důležité z hlediska predikce. Já myslím, že je to jedinečný systém. Podíleli se na tom experti, a zkrátka je tady stupnice do 100 procent rizika, je to rozděleno na pět pásem. Myslím, že každý si může najít to, co ho zajímá. My jsme v této chvíli někde na čísle 70, a pokud by to vydrželo, tak bychom se mohli posunout do pásma čtyři,“ poznamenal Babiš a ujistil, že se situace zlepšuje, čísla klesají, stejně jako počet hospitalizovaných. Uvedl však také to, že situace tady s námi bude dlouho a že vláda bude s rozvolňováním opatření opatrná. 

„Některé ty informace nejsou dobré, protože tady je problém, že lidé v průměru hlásí jenom 2,21 kontaktu, ti, kteří jsou pozitivní. To je strašně málo, a ty poznatky hygienických stanic jsou, že lidé, kteří prokazatelně byli v rizikovém kontaktu v rámci rodin a jsou ve styku se svými rodiči a seniory, šíří tu epidemii v rámci rodiny nebo pracovního kolektivu, a to je samozřejmě problém. Někteří se samozřejmě bohužel bojí o své zaměstnání. Já myslím, že budeme muset i na úrovni ministerstva nějakým způsobem to řešit, abychom tento problém vyřešili,“ dodal Babiš. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…