Pokrytecká média. Publicista Vyoral má hrůzu, co by se dělo, kdyby pod vlakem skončil malý migrant

4. 8. 2019 13:20

Komentátor Tomáš Vyoral, jenž pravidelně publikuje své texty také na serveru ParlamentníListy.cz, se zamyslel nad tím, proč média zveřejňují fotky trpících migrantů, ale vůbec nikde se neobjevila fotka osmiletého německého chlapce, kterého v Německu srazil migrant pod vlak. Pokud média upozorňují jen na utrpení migrantů, ale už ne na utrpení, které migranti také způsobují, chovají se pokrytecky.

Pokrytecká média. Publicista Vyoral má hrůzu, co by se dělo, kdyby pod vlakem skončil malý migrant
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pozor vlak
reklama

V roce 2015 obletěla svět fotografie malého syrského chlapce, jehož tělo bylo vyplaveno na pláž v Turecku. Západní média si tehdy kladla otázku, zda tento snímek dokazující, jak uprchlíci trpí, otevře srdce i brány Evropy. Ve Spojených státech se zase objevují informace o utrpení lidí, kteří z Jižní a Střední Ameriky přicházejí k hranicím Spojených států a snaží se klepat na brány Texasu a dalších států USA.

Tomáš Vyoral se v textu pro server iPrima zamýšlí nad tím,  proč svět neobletěla také fotografie osmiletého německého chlapce, kterého na jednom z německých nádraží strčil eritrejský žadatel o azyl pod vlak a usmrtil ho.

Vyoral zdůraznil, že mu nejde o nějaké krvavé fotografie mrtvého chlapečka, uvítal by v podstatě jakoukoli jeho fotografii, třeba školní, aby si lidé mohli spojit utrpení, kterým prochází jedna z německých rodin, s konkrétní tváří a jasně si uvědomili, že utrpení spojené s migrací dopadá i na Evropany.

„Jen hypoteticky si představme opačný obrázek, který si opravdu ani za mák nepřeji, kdy by osmiletého migranta strčil pod vlak vyšinutý Němec. To by bylo křiku, zobecňování, generalizování a znechucení ze stran uvědomělých levicových liberálů. Sociální sítě, stránky a obrazovky Bakalových novinářů a České televize by praskaly ve švech. Myslíte, že přehnáním? S veškerou hrůzou se obávám, že se o tom budeme mít příležitost přesvědčit,“ uzavřel Vyoral.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…